Будь-яка агресія проти України - мала чи велика - дорого обійдеться Росії
Президенти Володимир Зеленський (л) і Анджей Дуда Foto: Facebook.com/Kancelaria Prezydenta RP

Будь-яка агресія проти України – мала чи велика – дорого обійдеться Росії

Будь-яка агресія проти України – мала чи велика – дорого обійдеться Росії; насамперед у вигляді санкцій, – заявив голова президентського Бюро міжнародної політики Якуб Кумох. Представник президента повідомив, що буде запущено спеціальний канал контактів між президентами Польщі та України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Голова президентського Бюро міжнародної політики Якуб Кумох повідомив у п’ятницю, 21 січня, в першій половині дня, що у Віслі завершилися консультації між президентами Польщі та України – Анджеєм Дудою та Володимиром Зеленським. Під час брифінгу після переговорів, міністр президента Польщі повторив, що мова йшла про ситуацію навколо кордонів України.

Відповідаючи на запитання про результати президентських консультацій та про те, як будуть зміцнюватися польсько-українські відносини, міністр відповів, що «насамперед буде запущено спеціальний канал контактів між президентами». Глава Бюро міжнародної політики зазначив, що безпекові інтереси Польщі та України «дуже тісно пов’язані». «Ми зацікавлені у певному безпековому діалозі, певних особливих відносинах у цій сфері, тому що безпека України є частиною нашої безпеки, і обидва президенти це усвідомлюють», – зазначив Кумох.

Міністр наголосив, що найважливішим у переговорах президентів було «з перших вуст почути, як насправді виглядає ситуація навколо України та як Польща може сприяти розбудові своєї безпеки». Крім того, додав міністр, переговори також стосувалися того, як Польща підтримує Україну, «як вона може підтримати Україну та як вона може сприяти деескалації».

«Росія має усвідомлювати, що будь-яка агресія щодо України, як би ми не називали її малою чи великою, дорого обійдеться. По-перше, це буде ціна у вигляді санкцій, по-друге, це буде ціна, що веде до жертв, також на їхньому боці», – зазначив Якуб Кумох.

Голова президентського Бюро міжнародної політики також анонсував, що «коли йдеться про українські теми, у тому числі й складні – бо від них нема сенсу втекти», – домовлено, що в найближчі два-три тижні будуть щонайменше дві зустрічі.

«На моєму рівні чи на рівні керівника Офісу президента України, з одного боку, мого колеги, посла Андрія Сибіги, з яким ми поговоримо про зрушення з місця кількох важливих тем, зокрема складних питань», – сказав міністр президента Анджея Дуди Якуб Кумох.

PAP/Л.І.