Бути ближче – співіснування. Розмова про міжкультурну інтеграцію в Польщі

Бути ближче – співіснування. Розмова про міжкультурну інтеграцію в Польщі

Музей сучасного мистецтва у Варшаві та група BLYZKIST запрошують на дискусію “Бути ближче – співіснування” в рамках виставки “Генрик Штренґ/Марек Влодарський та єврейсько-польський модернізм”. Розмова відбудеться 5 травня о 18.00. Переглянути трансляцію можна буде на facebook-cторінці музею. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

“Разом ми спробуємо надихнутися лейтмотивом виставки, гібридною природою культурної ідентичності та групою ARTES, що діяла майже сто років тому (мистецьке авангардистське угруповання, яке функціонувало у Львові у 1929-1935 роках ред.). Назва ARTES мала символізувати ідею інтеграції всіх сфер мистецтва чи можемо ми перекласти цю ідею на міжкультурну інтеграцію в сучасній Польщі? Ми розглянемо співіснування різних мистецьких середовищ у сучасній полікультурній Варшаві”,  – так пишуть про подію її організатори.

Учасниці: Маріанна Добковська, Ола Книхальська, Марта Романків

Модератори: Тарас Гембік та Марія Бебурія

Маріанна Добковська – кураторка виставок, резиденцій та мистецьких проектів. Співавторка програми резиденцій в Центрі сучасного мистецтва Замка Уяздовського у Варшаві. Вона розглядає кураторську практику як інструмент для побудови творчих стосунків заснованих на довготривалому та часто міжнародному співробітництві, поєднуючи практики, що походять із галузі візуального мистецтва, перформативних мистецтв, освіти та активізму. Закінчила магістерську освіту з історії мистецтва у Варшавському університеті та аспірантуру кураторських студій в Ягеллонському університеті в Кракові. Вона отримувала стипендії від міністра культури та національної спадщини (2012 р. “Молода Польща”, стипендії від міністра від 2016 р.), є стипендіаткою CEC Artslink (Нью-Йорк) та Фонду Бекерс (Токіо).

Ола Книхальська – продюсерка та кураторка культурних подій, орієнтованих на практики, які націлені на процес та соціальний вплив. Вона займається питаннями колективності, зміцненням феміністично-квірових, антифашистських дискурсів та практик, беручи участь у різноманітних низових ініціативах, що діють у Варшаві (фестиваль Pomada Queer, колектив Kem). Вона також займається питаннями кліматичної та екологічної політики (група Zakole) та експериментальними освітніми практиками (Kem Szkoła). Працює у Krytyka Polityczna над міжнародними проектами та є співавторкою варшавської “Świetlica Jasna 10”.

Марта Романків – міждисциплінарна художниця, авторка інсталяцій, відеоробіт та соціальних ситуацій. Народилася 1995 року у Львові. Навчалась у Львівському державному коледжі декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, потім продовжила навчання у Польщі: спочатку в Краківському педагогічному університеті, пізніше – в Академії мистецтв у Щеціні. Її діяльність зосереджується в основному на темі соціального виключення, передусім на питаннях національності, громадянства, пов’язаних з цим соціальних нерівностей та проблематиці культурної ідентичності. Її проєкти найчастіше мають партиципаційний характер і знаходяться на межі активізму, науки та мистецтва. Художниця живе і працює в Польщі від 2015 року. Зараз перебуває на резиденції у відділі освіти Музею сучасного мистецтва у Варшаві.

Проєкт «BLYZKIST» створено українцями Тарасом Гембіком та Марію Бебурією в рамах фестивалю «Варшава в будові». Проєкт покликано для роботи над доступністю та можливістю мігрантів та мігранток брати активну участь в культурному та мистецькому житті Польщі, а також задля сприяння включенню митців та мисткинь з України до культурних процесів в Польщі.

Більше інформації на сторінці події у facebook.