Через коронавірус у Польщі ще більше обмежують пересування і зустрічі
Прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький (л) і міністр здоров’я Лукаш Шумовський (п) під час спільної пресконференції PAP/Mateusz Marek

Через коронавірус у Польщі ще більше обмежують пересування і зустрічі

Для зупинки поширення епідемії коронавірусу у Польщі ввели додаткові суворі обмеження, зокрема, на пересування та збори. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У вівторок ввечері Міністерство здоров’я Польщі повідомило про 57 нових випадків зараження коронавірусом, підтверджених позитивним результатом лабораторних тестів. За інформацією відомства, у лікарні в Цєшині (Сілезьке воєводство) померла десята особа, інфікована COVID-19. Це 71-річний чоловік, котрий перебував у важкому стані і мав супутні захворювання. Загалом число осіб, заражених коронавірусом, збільшилася у Польщі до 901 людини, з яких 10 померло.

Нагадаємо, польський уряд ввів у вівторок додаткові обмеження, що мають допомоги зупинити поширення коронавірусу у Польщі. Вони пов’язані із пересуванням та зібраннями. Нові обмеження будуть чинними від 24 березня до 11 квітня. За порушення обмежень загрожують штрафи до 5 тис. злотих (понад 1 тис. євро).

«Те, що у нас менший приріст захворюваності, ніж ми очікували, не може нас приспати; необхідно ввести у Польщі чергові обмеження, щоб зменшити поширення коронавірусу», – заявив у вівторок прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький. За його словами, введені раніше розпорядження виявилися ефективними, а пріоритетом є безпека старших осіб.

Водночас, за словами міністра здоров’я Лукаша Шумовського, відтепер заборонено виходити з дому за винятком випадків, коли це необхідно, наприклад, коли потрібно поїхати на роботу, сходити до крамниці, до лікаря, аптеки та вигуляти пса. Обмеження не стосуються також волонтерів, котрі допомагають, наприклад, літнім людям.

Пересуватися можна лише у групі з двох осіб, однак це обмеженням не стосується сімей. Обмежать також число пасажирів у громадському транспорті, у якому зможе перебувати тільки половина осіб від кількості усіх сидячих місць.

Нові положення забороняють будь-які збори, зустрічі, заходи або наради. Можливі тільки зустрічі з членами найближчої родини, а також з особами, з якими залишаєшся у постійному житті та тими, кому допомагаємо. Положення охоплює також церкви – кількість людей під час богослужінь та релігійних обрядів обмежується п’ятьма особами, не враховуючи тих, хто їх проводить.  

Чинними залишаються попередні обмеження – щодо роботи торговельних центрів, гастрономічних та розважально-культурних закладів. Кожен, хто повертається з-за кордону, мусить пройти 14-денний карантин. Це не стосується осіб, котрі подорожують у зв’язку з роботою або службою.

Польський міністр переконаний, що врятувати людські життя під час епідемії коронавірусу допоможе тільки суворе дотримання урядових правил і обмеження будь-яких зустрічей до нуля.

Лукаш Шумовський додав, що до лабораторій передано приблизно 100 тис. тестів, а щоденно їх роблять майже 3 тис.

Міністр здоров’я закликав бути розважливими, завдяки чому можна буде врятувати якомога більше людей.

«Усі зразки та аналізи з інших держав показують, що обмеження контактів зупиняють хвилю зараження. Без обмежень контактів ми не зупинимо цієї хвилі», – пояснив міністр здоров’я. Шумовський додав, що немає планів чи потреби перекривати якісь міста або терени санітарним кордоном.

Водночас надалі працюватимуть продуктові магазини, аптеки, банки та пральні. Гастрономічні заклади, натомість, продовжать працювати у режимі доставки.

IAR/Т.А.