Чеські ЗМІ: Віцепрем’єр-міністр хотів приховати інформацію про Врбетіце
pxere.com – CCO “domena publiczna”pxere.com – CCO “domena publiczna”

Чеські ЗМІ: Віцепрем’єр-міністр хотів приховати інформацію про Врбетіце

За словами журналістів, Ян Гамачек мав намір домовитись про це питання з росіянами. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Віцепрем’єр-міністр Чехії Ян Гамачек хотів приховати інформацію про причетність російських служб до вибухів у Врбетіце, повідомляє портал «Seznam Zprávy». За словами журналістів, Гамачек мав намір домовитись про це питання з росіянами.

Сайт «Seznam Zprávy» посилається на заяви учасників зустрічі, яка відбулася за два дні до розголошення інформації про те, що за вибухами на складі боєприпасів сім років тому стояли агенти російського ГРУ. Ян Гамачек раніше планував поїздку до Москви і через словацького політика Андрея Данко намагався зв’язатися з людьми з оточення Путіна, щоб представити їм свою пропозицію.

Журналісти повідомляють, що умовою нерозголошення справи Врбетіце було доставляння російської вакцини проти Covid-19 та можливість організації саміту Байдена-Путіна в Празі. Керівники цивільної та військової розвідки, а також командувач чеської поліції, нібито, відмовили Яна Гамачека від реалізації цього плану. Посол Чехії в Росії, який також брав участь у зустрічі, припустив, що переговори в Москві будуть записуватися, що остаточно переконало Гамачека, який побоювався подальшого шантажу з боку росіян, – читаємо на порталі.

Ян Гамачек спростував ці повідомлення. Посилаючись на статтю в соціальних мережах, він заявив, що текст базується на брехні та спекуляціях.

IAR/В.П.