Де шукати житло та іншу допомогу біженцям з України у Помор'ї. Поради та адреси

Де шукати житло та іншу допомогу біженцям з України у Помор’ї. Поради та адреси

Часто пошук житла для біженців з України з огляду на вартість оренди помешкання та дефіцит на ринку це часто стає надскладним завданням. У Поморському воєводстві підказують, де шукати допомогу в цих питаннях. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише dziennikbaltycki.pl, як знайти житло в Поморському воєводстві, юридичні поради для вирішення формальностей – читайте нижче.

Найкраще пропозиції оренди шукати на сайтах оголошень, порівнювати їх і телефонувати безпосередньо до власників. Багато з них публікують свої оголошення трьома мовами – польською, англійською та українською. У цих ситуаціях орендодавець допоможе скласти договір оренди так, щоб його зміст був зрозумілим та прозорим.

Звертаючи увагу виключно на онлайн-пропозиції, потрібно шукати перевірені та рекомендовані адреси. У мережі є група агентів нерухомості, які пропонують житло українцям – Pośrednicy Dla Ukrainy Trójmiasto/Pomorskie.

Важливим джерелом інформації можуть виявитися служби зайнятості (urzędy pracy) на Помор’ї – воєводська та повітова. Вони щоденно контактують з роботодавцями та є посередниками у працевлаштуванні. Варто пам’ятати, що деякі компанії пропонують житло для працівників та членів їхніх родин або допомагають з пошуком такого житла.

Власні ініціативи щодо підтримки біженців реалізують також міста. Зокрема, вони також здійснюють власні ініціативи для підтримки біженців війни. Наприклад, Сопотська туристична організація створила базу житла, яке здається в довгострокову оренду. Контакт: Plac Zdrojowy 2, тел.: 501 590 773.

У Гданську варто звернутися до фірми Koloseum Nieruchomości, яка входить у загальнопольський список агентств з нерухомості, що задекларували допомогу громадянам України: вул. Józefa Chociszewskiego 4, тел.: 883 444 319.

Інші види пов’язаної допомоги:

Поморська колегія адвокатів (Pomorska Izba Adwokacka) проводить акцію “Ukraine Adwokatura (UA)”, в рамках якої надає перекладача – тел.: 609 187 900. “Гаряча лінія” працює цілодобово англійською, українською та російською мовами.

Гданськ

Безкоштовну юридичну допомогу надають адвокати, вул. Wadowicka 5 (російською мовою).

Пункти, які організували неурядові організації:
Регіональний центр інформації та підтримки неурядових організацій:
вул. Gościnna 10 (англійською мовою) i алея Grunwaldzka 5 (англійською мовою)

Фонд “Teneo”:
Пункти на вул. Jagiellońska 11 (англійською мовою) i пл. Gustkowicza 13 (англійською мовою)

Гдиня
Асоціація “OVUM” надає юридичні та психологічні консультації за телефонами: +48 58 350 15 15/+38 094 711 21 00; e-mail: [email protected] (українською мовою)

Новодворський повіт
Безкоштовна юридична допомога та консультації в Стегні, вул. Morska 11 (обмежена допомога англійською мовою)

Тчевський повіт

Пункт правової допомоги в Тчеві, вул. Gdańska 17 (англійською, російською або українською мовами)

Консультації в Тчеві для громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах, вул. Piaskowa 2 (англійською мовою).

Консультації в населених пунктах Гнєв та Жеженчін для громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах:
Гнєв – вул. Kusocińskiego 10 (англійською, російською або українською мовами); Жеженчін – приміщення “Клубу Сеньйора (Klub Seniora)”, №9A.

Старогардський повіт
Пункти правової допомоги та безкоштовних консультацій, в тому числі у сфері права іноземців, пропонує Асоціація “Заборське наукове товариство”: в гміні Чарна Вода – вул. Mickiewicza 7, в місті Скаршеви – вул. Dworcowa 9 (англійською мовою).

Спеціалізований пункт допомоги іноземцям також працює в населеному пункті Скурч: вул. Główna 28, по понеділках від 12:30 до 16.30 (англійською мовою)

Хойніцький повіт

Пункт безоплатної правової допомоги (у присутності перекладача української мови). Чинний щопонеділка з 7:30 до 11:30, вул. 31 Stycznia 56 p.20. З перекладачем необхідно сконтактуватися заздалегідь за телефоном: 538 021 903.