Делегація Європарламенту їде в Україну у зв’язку із загрозою вторгнення Росії

Делегація Європарламенту їде в Україну у зв’язку із загрозою вторгнення Росії

В Україну вирушає офіційна 8-особова делегація Комітету Європарламенту із закордонних справ, у склад якої ввійшли, зокрема, двоє польських євродепутатів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Офіційна делегація комітету Європарламенту із закордонних справ, членом якої я буду, має відвідати Україну найближчими годинами», – повідомив голова Республіканської партії Адам Бєлян. Крім нього, у візиті візьме участь, серед інших, ще один польський євродепутат Радослав Сікорський.

Політик на запитання в ефірі радіо ZET, чи буде війна за східним кордоном Польщі, наголосив, що «російсько-українська війна триває безперервно з 2014 року, з моменту захоплення Криму, але передусім від вторгнення на схід України». «Росіяни продовжують загострювати цей конфлікт. 10 днів тому Україна стала об’єктом потужної кібератаки. Різні українські інституції зазнали атаки з боку – безперечно – російських гакерів, тому питання не в тому, чи піде Путін на ескалацію – адже він це вже робить, – а в тому, якими будуть його чергові кроки. Відповідь на це питання знає лише Путін», – зазначив він.

Бєлян повідомив, що «найближчими годинами» офіційна делегація комітету Європейського парламенту із закордонних справ, членом якої він буде, вирушає в Україну. За його словами, візит розпочнеться на вихідних і триватиме до вечора вівторка або ранку середи.

На запитання, хто буде крім нього в делегації, він відповів, що це будуть, зокрема, євродепутат від Громадянської платформи, колишній голова МЗС Польщі Радослав Сікорський і голова комітету Європейського парламенту із закордонних справ Девід Макаллістер. «Пані (Анна) Фотиґа не може летіти», – додав євродепутат.

Як зазначив Бєлян, точні місця візиту поки не розголошуються з міркувань безпеки. «Служби Європарламенту перевіряють, де ми можемо бути. Ми хотіли б бути в першу чергу на тих теренах, де є найбільша напруженість, але я поки не можу говорити про це публічно. І, звісно, ​​у нас також будуть зустрічі з найважливішими українськими політиками в Києві, прем’єр-міністром, міністром оборони та міністром закордонних справ для того, щоб побачити, як виглядає загроза з боку Росії на даний момент, з одного боку, а з іншого боку, щоб підготувати Україну до опору можливій агресії», – сказав він.

За словами президента Республіканської партії, метою візиту є також «демонстрація підтримки українського народу». «Звідси численні візити політиків. Там був (…) держсекретар США Ентоні Блінкен. Йдеться про те, щоб українці відчули через такі публічні виступи – хоча це, звісно, ​​далеко не достатньо допомоги – що вони мають підтримку демократичного світу», – резюмував він.

PAP/Т.А.