Державна інспекція праці Польщі проводитиме дистанційну і гібридну перевірку
Ілюстраційне фото pxhere.com, CC0 Public Domain

Державна інспекція праці Польщі проводитиме дистанційну і гібридну перевірку

Незважаючи на обмеження роботи фірм внаслідок пандемії, минулого року до Інспекції надійшло близько 47 тисяч скарг. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Невиплата і зниження зарплатні та порушення правил щодо часу роботи – це головні причини скарг, що були скеровані до Державної агенції праці. Незважаючи на обмеження роботи фірм внаслідок пандемії, минулого року до Інспекції надійшло близько 47 тисяч скарг, – повідомляє виконувач обов’язків Головного інспектора праці Ярослав Лесьнєвський. Він підсумував, що у 2018 році цих скарг було 54 тисячі, а у 2019 – близько 55 тисяч.

Ярослав Лесьнєвський зазначив, що порушення закону вимагають рішучих дій з боку адміністрації, а інспектори праці посилять перевірки, що будуть проведені в основному дистанційно або у гібридній формі. «Звісно, коли йдеться про аналіз важких і смертельних випадків на робочому місці та тих, що безпосередньо загрожували здоров’ю та життю робітників, велася і вестиметься безпосередня перевірка. Таким чином проводитиметься перевірка, наприклад, на будівництві, де трапляється найбільше нещасних випадків при виконанні службових обов’язків», – додав інспектор.

Державна інспекція праці цього року планує провести близько 52 перевірок. Окрім перевірки правил щодо часу роботи, правильної виплати зарплатні та легальності працевлаштування, перевірятиметься також застосування різних юридичних рішень, пов’язаних з пандемією коронавірусу.  

IAR/М.К.