DGP: Яким буде Тримор’я після пандемії?
Prezydent Andrzej Duda i prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović podczas spotkania w Dubrowniku w sierpniu 2016 r. KPRP/Andrzej Hrechorowicz

DGP: Яким буде Тримор’я після пандемії?

Сценарії розвитку регіону, охопленого ініціативою Тримор’я, проаналізував Польський економічний інститут (PIE). Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Боротьба з економічними наслідками коронавірусу стає перевіркою для ініціативи, започаткованої п’ять років тому Польщею і Хорватією, – пише Маґдалєна Цедро в «Dziennik Gazeta Prawna».

Сценарії розвитку регіону, охопленого ініціативою Тримор’я, проаналізував Польський економічний інститут (PIE). На переконання авторів звіту, пандемія для цього проекту є одночасно викликом та полем нових можливостей. Небезпека банкрутства глобальних концернів може означати втрату замовлень для субпідрядників з Центральної Європи, проте вихід західних підприємств з місцевих ринків відкриває простір для локальних фірм. Можна також отримати вигоду завдяки поверненню промислового виробництва назад до Європи.

«Ініціатива має шанси причинитися до створення нової моделі розвитку Центральної Європи. З одного боку, країни цього регіону можуть потерпати від наслідків кризи в автомобілебудівній галузі, що зазнає великих збитків через пандемію COVID-19. З іншого ж боку, серйозні перестановки в ланцюгах постачання, а також, можливо, повернення частини промислового виробництва з Азії до Європи, стануть джерелом нових інвестицій для країн Тримор’я», – зазначено у звіті.

А.М.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.