До кінця червня на польсько-білоруському кордоні з’явиться огорожа
Заступниця головного коменданта Прикордонної служби, генерал бригади Віолєта Ґожковська і віцеміністр внутрішніх справ і адміністрації Мацєй Вонсік, Варшава, 4 січня 2022 року Foto: PAP/Mateusz Marek

До кінця червня на польсько-білоруському кордоні з’явиться огорожа

Метою є захист від напливу нелегальних іммігрантів, яких режим Лукашенки використовує для дестабілізації. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Огорожа на польсько-білоруському кордоні повинна бути готова до кінця червня – повідомила Прикордонна служба Польщі. 4 січня підписано договори на побудову нових охоронних споруд. Два будівельні консорціуми займатимуться встановленням огорожі, а один виготовлятиме металеві прольоти.

Будову поділять на чотири відрізки, робота має відбуватися у три зміни й цілодобово, якщо дозволить погода.

Прикордонна служба повинна ще підписати договір на встановлення електронної системи, в тому числі камер і датчиків руху, – каже заступниця головного коменданта Прикордонної служби, генерал бригади Віолєта Ґожковська: «Будова фізичного бар’єру повинна бути закінчена в червні поточного року. Він буде побудований уздовж усього сухопутного кордону з Білоруссю».

Огорожа матиме 5,5 м висоти, буде побудована на відрізку 186 кілометрів уздовж польсько-білоруського кордону. У ній використають майже 41 тисячу сталевих прольотів, також передбачено 22 переходи для тварин. Це найбільша в історії Прикордонної служби Польщі будівельна інвестиція.

IAR/Н.Б.