До міграційної кризи причетна Росія
Ілюстраційна світлина – pxhere.com pxhere.com, CCO Public Domain

До міграційної кризи причетна Росія

Велика кількість мігрантів, які прибувають до польсько-білоруського кордону, направляються до Білорусі з РФ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Ми бачимо причетність Росії до кризи на кордоні з Білоруссю, хоча Росії залежить на тому, щоб її сюди не вмішували», – сказав речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин. На його думку, Польща, зміцнюючи кордон з Білоруссю, дає сигнал, що дестабілізувати польську державу не вдасться.

«На нашу думку, міграційна криза ведеться за великої підтримки Російської Федерації», – підкреслив він, оскільки діяльність Москви можна побачити в різних сферах. «Останнім часом з боку Росії зростає енергетичний тиск на наш регіон, вона намагається шантажувати ЄС цінами на газ, якими вона маніпулює, задля якомога швидшого запуску «Північного Потоку-2». Газовий шантаж все більшою мірою стосується також України», – підкреслив у розмові з Агентством PAP Жарин.

Інтерв’ювований також наголосив, що велика кількість мігрантів, які прибувають до польсько-білоруського кордону, направляються до Білорусі з Росії, а Москва є «одним з вузлів авіатранспорту». «Ми також знаємо, що розклад російської залізниці у вересні змінився так, щоб було краще сполучення з містами західного регіону Білорусі», – додав речник. Він також наголосив, що деякі мігранти у розмовах з польськими прикордонниками визнають, що їх направляли до Білорусі з Росії.

Міграційний шлях був започаткований ще під час російсько-білоруських маневрів «Запад». «Я не уявляю собі щоб Білорусь сама під час військових навчань розпочала такі масштабні дії без згоди Росії. Я не можу уявити, що все це відбувається без згоди президента Путіна. Ми можемо побачити участь Росії, хоча сама вона не хоче, аби її пов’язували з цією справою», – заявив Жарин.
За його словами, електронні системи, які, разом з новим парканом, будуть встановлені на кордоні з Білоруссю, полегшать моніторинг ситуації та управління «групами, які будуть спрямовуватися на фізичний захист на місцях». Жарин підкреслив, що рішення щодо нової огорожі будуть прийняті в Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації найближчими тижнями.

PAP/В.П.