До нижньосілезьких рік завезли 700 тисяч рибин форелі

До нижньосілезьких рік завезли 700 тисяч рибин форелі

Майже 700 тисяч рибин форелі була випущена в квітні до нижньосілезьких річок. Кошт проекту — майже 244 тисячі злотих. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на In Poland.

Операцію по порятунку риби, що проводиться Польською асоціацією риболовлі, фінансово підтримує Фонд воєводства з охорони навколишнього середовища та управління водними ресурсами у Вроцлаві. Наразі цьогорічна “Акція Форель” практично добігає до кінця.

Такі заходи вкрай необхідні через численні загрози для риби, у тому числі: посухи та низький рівень води, а також муніципальні стічні води, сільськогосподарські культури та племінні ферми — пояснив генеральний директор WFOŚiGW у Вроцлаві Лукаш Каштельовіч. Загрозою для цих видів риб є також ремонтні роботи на річкових каналах, що проводяться з використанням важкої техніки, що знищує місця існування форелі. Адже це — вид риби, який повинен жити у чистій і прохолодній воді, зі швидкою течією і дном, покритим камінням або гравієм.

Вартість цьогорічної інвестиції склала 244 тисячі злотих, з них 116 тисяч злотих — це субсидія з Фонду. Завдяки цим заходам в річки було випущено 100 тисяч особин дворічної форелі і приблизно 600 тисяч молодих рибин.

Як інформує портал onet.pl, представник WFOŚiGW зазначив, що з 2007 року рибалки за підтримки Фонду випустили майже 10 мільйонів риб у річки та водойми Нижньої Сілезії, у тому числі: річкову форель, судака, харіуса та інших.