Дослідження: 41% поляків за політичну підтримку України у разі нападу Росії
Прапори України та Польщі Мар’яна Кріль

Дослідження: 41% поляків за політичну підтримку України у разі нападу Росії

За дослідженням фірми Social Changes, понад 40% опитаних підтримує політичну підтримку України у разі вторгнення Росії, проти – 31% анкетованих. Лише 3% поляків за те, щоби польські військові допомогли захиститися Україні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

41 відсоток опитаних респондентів у Польщі вважає, що якщо на Україну нападе Росія, Польща повинна допомогти Україні. Такими є результати дослідження Social Changes, проведеного на замовлення порталу wPolityce.pl.

Найчастіше вказувалося, що допомога має носити політичний характер, наприклад, у деклараціях солідарності.

41 відсоток анкетованих висловився за підтримку України; 31 відсоток респондентів вважає, що Польща не повинна допомагати Україні; 28 відсотків не має думки з цього приводу.

На запитання, як Польща має допомогти Україні у разі нападу Росії, найбільша група – 48 відсотків респондентів – заявила, що Україні потрібно допомагати «лише політично, наприклад, висловлюючи солідарність та підтримку».

19 відсотків респондентів відповідали, що Україні потрібно допомагати «і військовою, і політичною».

На думку 3 відсотків опитаних, допомагати Україні мають «лише збройні сили з використанням польської армії для відбиття нападу».

Також на це запитання 30 відсотків вибрало відповідь «важко сказати».

Нагадаємо, 67 відсотків опитаних українців бачать Польщу союзником України, натомість 72 відсотки українців вважають ворогом Росію. Водночас майже половина українців стверджує, що Білорусь вороже ставиться до України.

Нагадаємо також, що згідно із дослідженням фірми SW Research для порталу rp.pl, майже 62 відсотки поляків вважають, що НАТО має надати військову допомогу Україні у разі агресії Росії, протилежної думки – 13 відсотків респондентів.

Також за найновішим дослідженням цієї компанії, майже 63 відсотка поляків вважають, що військова агресія Росії проти України є реальною загрозою.

PAP/Т.А.