Другий план для Білорусі гарантуватиме допомогу ЄС
Міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау на Економічному форумі, 9 вересня 2020 року PAP/Maciej Kulczyński

Другий план для Білорусі гарантуватиме допомогу ЄС

Очільник польського МЗС Збіґнєв Рау порівняв пропоновані рішення до ініціатив у період політичних перетворень у Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр закордонних справ Збіґнєв Рау у своєму виступі на телеканалі TVP Info нагадав, що Польща запустила план для Білорусі. Його метою є підтримувати діяльність громадянського суспільства та гарантувати захист у Польщі особам, які стали жертвами насильства, а також студентам, науковцям і представникам творчих кіл.

Глава МЗС заявив про необхідність реалізації права білорусів на самовизначення. За його словами, польська сторона працює над другим планом, що має забезпечити фінансову, інвестиційну та економічну допомогу білоруському суспільству з боку Європейського Союзу; ця ініціатива зараз на проєктно-переговорному етапі. Як додав міністр Збіґнєв Рау, запропоновані рішення можуть нагадувати ініціативи, що вводилися у період політичних перетворень у Польщі: «Йдеться про те, щоб показати білоруському суспільству, що існує альтернатива моделі, яку в майбутньому, але також тепер нібито гарантує Російська Федерація».

Основним питанням професор Збіґнєв Рау визнав можливість білоруського суспільства самостійно вирішувати в майбутньому про форму державного правління, економічну модель та соціальну структуру. Як він зазначив, це – суть суверенітету, тому необхідно докласти зусиль з використанням політичних методів, щоб білоруси мали змогу автономно, суверенно приймати такі рішення.

Міністр закордонних справ Збіґнєв Рау додав, що в межах плану для Білорусі Польща прийняла понад 100 осіб, які стали жертвами катувань, побиття на своїй батьківщині і потребували діагностики, лікування та реабілітації.

IAR/Н.Б.