Експерт: Ми наближаємося до межі 30 тисяч нових заражень, яка може стати межею можливостей польської служби здоров'я
Szpital Narodowy Cezary Piwowarski/PRSA

Експерт: Ми наближаємося до межі 30 тисяч нових заражень, яка може стати межею можливостей польської служби здоров’я

Якщо кількість заражень все-таки буде рости, то слід повернутися до локдауну, який польський уряд ввів навесні, – говорить спеціаліст інфекційних хвороб доктор Павел Раєвський. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У Польщі на сьогоднішній день в лікарнях перебуває 19 тисяч осіб, заражених коронавірусом, понад 600 хворих на COVID-19 підключені до апартів ШВЛ. Сьогодні Міністерство здоров’я повідомило, що за останню добу в Польщі підтверджені 27 тисяч 143 нові випадки зараження коронавірусом.

За словами віцеміністра здоров’я Вальдемара Краски, у Польщі вільними є близько 9 тисяч лікарняних ліжок і понад 500 респіраторів:

«На жаль, на сьогоднішній день багато осіб вимагає стимуляції дихання апаратами ШВЛ. Пацієнти, підключені до респіраторів, вони у дуже важкому стані. Тому подумаймо про власне здоров’я і бережімо себе – одягаймо маски, дотримуймося соціальної дистанції, миймо руки».

«Ми наближаємося до межі 30 тисяч нових заражень, яка може стати межею можливостей польської служби здоров’я», – так у розмові з Польським пресовим агентством епідемічну ситуацію оцінив спеціаліст інфекційних хвороб доктор Павел Раєвський з Бидґощі.

«Після двох тижнів перебування усієї Польщі у червоній зоні ми не помітили падіння кількості нових випадків зараження вірусом SARS-CoV-2, а навпаки – число нових заражень стрімко росте. Ми наближаємося до межі 30 тисяч нових випадків щодня, яка може стати для польської служби охорони здоров’я великим викликом. Це може стати такою стіною, коли на рівні другому і третьому лікарняного лікування вже не можна буде збільшувати кількості респіраторів чи навіть ліжок в ізоляторах для пацієнтів з COVID-19», – наголосив Павел Раєвський. На його переконання, результати нових обмежень, які польський уряд ввів у середу, 4 листопада, будуть відчутними через два-три тижні.

«Якщо кількість заражень все-таки буде рости, то слід повернутися до локдауну, який польський уряд ввів навесні. Без сумніву, повне закриття негативно вплине на нашу економіку – жодна країна економічно не готова до локдауну. Натомість, з огляду на здоров’я та життя людей, цей крок буде необхідний», – вважає експерт.  

IAR/PAP/Я.С.