Gazeta Polska Codziennie: росіяни не отримають легко працю у Польщі
Ілюстраційне фото PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Gazeta Polska Codziennie: росіяни не отримають легко працю у Польщі

Уряд усунув Російську Федерацію із переліку держав, громадяни яких можуть працевлаштовуватися у Польщі за спрощеною процедурою. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Росіяни легко працю у Польщі не отримають», – читаємо на шпальтах свіжого видання Gazeta Polska Codziennie. Як повідомила міністерка родини, праці та соціальної політики Марлєна Мальонґ, Польща скасувала спрощену процедуру доступу до польського ринку праці для росіян. Це відповідь польського уряду на загрозу російської гібридної атаки та міграційні ризики з Росії. Як дізнаємося із публікації, за останні дні різко зросло число прохань із Росії про роботу у Польщі.

Як підкреслено, це наслідок, зокрема, оголошеної російською владою мобілізації у зв’язку з війною в Україні. «Протягом останніх двох днів ми отримали 130 прохань з Росії про працю. Раніше зазвичай ми отримували 20-30 запитань щомісяця», – повідомили в одній із найбільших польських фірм із працевлаштування іноземців.

У відповідь на цю ситуацію польський уряд запропонував усунення Російської Федерації із переліку держав, громадяни яких можуть користуватися спрощеною процедурою отримання дозволів на працю у Польщі. Серед іншого, громадянам Росії більше не видаватимуть на пільгових умовах дозволи на сезонну роботу, а також на них не поширюватиметься спрощена процедура заяв про доручення виконання праці іноземцеві.

Спрощеною процедурою, яка дозволяє швидко легалізувати працевлаштування у Польщі, зможуть скористатися тепер лише громадяни Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

Польська міністерка також нагадала, що прем’єри Польщі, Естонії, Литви та Латвії опрацювали спільну підхід щодо можливості подорожей для громадян Росії, результатом чого стала заборона для росіян в’їзду до Польщі через зовнішній кордон з економічною, спортивною, туристичною чи культурною метою.

Gazeta Polska Codziennie/Т.А.