Голова МНО Польщі запевняє: автоматичні гвинтівки Grot не є ненадійними
Штурмову гвинтівку GROT використовують солдати Військ територіальної оборони Twitter/@terytorialsi

Голова МНО Польщі запевняє: автоматичні гвинтівки Grot не є ненадійними

Жодна зброя не є досконалою, але це польська зброя, це перевірена зброя, – сказав у вівторок глава Міністерства національної оборони Маріуш Блащак, посилаючись на публікацію оnet.pl про звіт, згідно із яким автоматична гвинтівка Grot «така погана, що загрожує солдатам». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У понеділок портал onet.pl опублікував матеріал про недоліки гвинтівки Grot, якою повинні користуватися сили Військ територіальної оборони. Згідно з інформацією, що її отримав оnet.pl після випробувань, виявилося, що автоматична гвинтівка Grot «така погана, що загрожує солдатам». За даними порталу, підписуючи контракт, Grot не мав жодних кваліфікаційних випробувань, які дозволяли б використовувати його в армії, а на етапі попередніх випробувань викликав багато сумнівів, які були проігноровані. 

Голова Міністерства національної оборони Польщі Маріуш Блащак ефірі Польського радіо заперечив ненадійність гвинтівки.

«Жодна зброя не є досконалою, ця також, але це польська зброя, це перевірена зброя. Ні. Вона не є ненадійною, вона протестована та використовується Польським військом. Тож є, я думаю, друге або навіть третє дно всього, що відбувається», – сказав міністр Блащак.

Очільник МНО Польщі додав, що публікація порталу «також мала відгук в українських ЗМІ». «На українських порталах є інформація, яка розповідає про скандал, пов’язаний із цією гвинтівкою. І я хотів би нагадати, що Україна зараз закуповує автоматичні гвинтівки, які щойно виготовляються на Заході, тобто з калібром обладнання НАТО», – сказав Маріуш Блащак. А отже, як додав міністр, «можна було б запитати, про що в усьому цьому йдеться, чи йдеться про лобістську діяльність чи безвідповідальність опозиційних політиків».

На запитання, чи, на його думку, хтось може торпедувати польсько-український контракт на придбання цих гвинтівок, міністр оцінив, що «все вказує на те, що такий цього підтекст».

Маріуш Блащак нагадав, що гвинтівка має сертифікат Міністерства національної оборони, на якому є підпис тодішніх міністра національної оборони Томаша Сємоняка та його заступника Чеслава Мрочека, – нині політиків опозиції.

Гвинтівка була визнана ненадійною солдатами спецпідрозділу GROM. У своїй понеділковій публікації портал onet.pl посилається на рапорт колишнього офіцера підрозділу Павела Мошнера та його команди, де розкривається весь спектр дефектів гвинтівки Grot. «У висновку доповіді автори закликають створити парламентський комітет із метою “ретельного вивчення справи гвинтівки Grot” та розрахування державних грошей, витрачених на це».

Томаш Сємоняк заявив у понеділок, що звіт Мошнера надзвичайно обурливий і стосується загрози життю та здоров’ю солдатів. Політик опозиції нагадав, що рішення про введення гвинтівки приймалися в той час, коли главою Міністерства національної оборони був Антоні Мацєревич з партії Право і справедливість.

У відповідь на текст оnet.pl Міністерство національної оборони запевнило, що перед початком серійного виробництва гвинтівка Grot була випробувана виробником та майбутнім користувачем та пройшла всі необхідні кваліфікаційні випробування під наглядом спеціальної комісії.

PAP/Л.І.