Голови Сенатів Польщі та Чехії закликали надати Україні важке озброєння
Голови Сенатів Чехії Мілош Вистрчіл та Польщі Томаш Ґродзький PAP/Radek Pietruszka

Голови Сенатів Польщі та Чехії закликали надати Україні важке озброєння

Томаш Ґродзький і Мілощ Вистрчіл не мають сумнівів, що злочини російських загарбників в Україні є геноцидом. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Голова Сенату Республіки Польща Томаш Ґродзький та голова Сенату парламенту Чеської Республіки Мілош Вистрчіл звернулися до президентів парламентів ЄС з проханням мобілізувати керівників для якнайшвидшої доставки в Україну важкої військової техніки.

«Звертаємося до всіх вас із закликом використати повноваження та владу ваших парламентів для мобілізації керівників для забезпечення України постачанням військової техніки, до чого так наполегливо закликає президент Зеленський», – закликають очільники Сенатів у листі, опублікованому польською, англійською та українською мовами.

Парламентарі, які минулого тижня перебували в Бородянці, Ірпені, Бучі та Києві, а в середу спілкувалися в Празі, написали про «неймовірні масштаби збитків, завданих російським агресором» та про масові поховання «невинних жителів цих міст». «Убивали лише тому, що вони були українцями. У нас немає жодних сумнівів, що злочини російських загарбників є геноцидом», – наголосили вони.

Вони зазначили, що перед обличчям російської атаки «вільний, демократичний світ об’єднався за довгий і не бачений раніше час», даючи притулок біженцям, підтримуючи Україну фінансово та військово, вводячи санкції проти росії та намагаючись стати незалежним від поставок російського палива.

«Однак можна зробити ще більше. Війна вступає у вирішальну фазу, і без термінових поставок в Україну важкої військової техніки ми наражаємо її на поразку з російською імперією», – зазначили Ґродзький та Вистрчіл.

Вони попередили, що допомога важлива не лише для України, «бо перед обличчям божевілля російського диктатора ніхто не може бути впевнений, що бойові дії на Дніпрі не перенесуться на Віслу, Рейн чи Сену».

Під час візиту до Чехії Томаш Ґродзький також зустрівся у Празі з президентом Чеської Республіки Мілошем Земаном та прем’єр-міністром Петером Фіалою. Головною темою переговорів була війна в Україні. На четвер заплановані зустрічі спікера Сенату з головою МЗС Чехії Яном Ліпавським та головою Палати депутатів чеського парламенту Марою Пекаровою Адамовою.

PAP/Т.А.