Громадянська платформа представила свій проект закону про ІНП
https://img.joinfo.ua/i/2015/01/54cb66cc83ba2_4479818-skhetina-rossiya-pne-znaet-kak-vyjti-iz.jpg

Громадянська платформа представила свій проект закону про ІНП

Лідер партії Ґжеґож Схетина зустрівся з послом України у Польщі Андрієм Дещицею. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Опозиційна партія Громадянська платформа представила свій проект оновленого закону про Інститут національної пам’яті. Одночасно ГП направила документ до президента Польщі Анджея Дуди з метою консультації.

Як сказав лідер партії Громадянська платформа Ґжеґож Схетина, цей документ уточнює певні записи закону про ІНП, який підписав президент:

«Ми говоримо про криміналізацію запису про „польські табори смерті”. Ми говоримо і розширюємо каталог злочинів, які були скоєні на землях давніх Східних Кресів, не тільки стосовно трагічної Волинської різні з 1943 року, але теж того, що стало трагічним досвідом сотень тисяч поляків, котрих вивезено зі Східних Кресів до Сибіру, вглиб Радянського Союзу».

Президент Анджей Дуда підписав закон 6 лютого і одночасно направив документ до Конституційного суду. Як сказав Анджей Дуда, КС повинен інтерпретувати запис про штрафування або позбавлення свободи за приписування польському народові співвідповідальності за німецькі злочини з часів Другої світової війни. Закон про Інститут національної пам’яті критикують Ізраїль та Україна, своє занепокоєння ним висловив Держдепартамент США.

Ґжеґож Схетина зустрівся сьогодні з послом України у Польщі Андрієм Дещицею. Дипломат сказав журналістам, що розмова стосувалася, передусім, необхідності продовження польсько-українського діалогу «без огляду на те, що сьогодні відбувається у взаємовідносинах». Посол України у Польщі Андрій Дещиця сказав, що оновлений закон про ІНП Польщі «формує антипольські настрої в Україні». На запитання, чи слід змінити текст закону, Андрій Дещиця відповів, що «це компетенція польського парламенту, ми говорили про свої зауваження перед прийняттям цього рішення в Сеймі та Сенаті»:

«Ми вважаємо, що слід створити умови для того, щоб не було жодних застережень та бар’єрів для праці істориків, але найбільше – щоб не було бар’єрів поміж нашими народами. Цей закон створює антипольські настрої, його сприйняли в Україні дуже гостро. Ми працюємо над тим, щоб нівелювати ці настрої».

Речниця керівної партії Право і справедливість Беата Мазурек написала у Твіттері, що «спроби переписування закону про ІНП є передчасними. Ми чекаємо на рішення Конституційного суду, а згодом представимо вирішення».