Іпотека без власного внеску і не тільки. Як у Польщі обіцяють зробити житло доступним

Іпотека без власного внеску і не тільки. Як у Польщі обіцяють зробити житло доступним

Польські політики з правлячої партії “Право та Справедливість” презентували програму Polski Ład. Одне з її нововведень має допомогти сім’ям придбати квартири та сплатити кредит. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Я в Польщі.

Урядовці хочуть зробити більш доступною купівлю власного житла на первинному або вторинному ринку та будівництво будинку. 

Що пропонується для тих, хто братиме іпотечні кредити?

Програма Polski Ład передбачає, що власний внесок в іпотечний кредит має бути замінений державною гарантією. Вона не видаватиметься готівкою і не може перевищити ліміту в 100 тис злотих. Тобто держава гарантуватиме максимум 100 000 злотих на власний внесок тим, хто братиме кредит.

Якщо в родині, яка взяла іпотечний кредит, народиться друга дитина, то держава погасить 20 тисяч злотих іпотеки. У випадку третьої дитини – 60 тисяч злотих. А за кожну наступну теж списуватимуть з боргу по 20 тисяч злотих. Максимальна сума, яку можуть списати, складатиме 160 тис зл.

Соціальні та сімейні ваучери на житло

Також у Польщі пропонуть ввести ваучери на соціальне житло для людей, які не мають власного житла, а їхній дохід обмежує можливість отримання кредиту. У цифрах це виглядає так:

  • одноосібні домогосподарства отримували б допомогу у розмірі 5000 злотих,
  • родина без дітей – 10 тис злотих,
  • подружня пара з однією дитиною – 25 000 злотих,
  • сім’я з двома дітьми – 40 000 злотих.

Родина, які має принаймні трьох дітей або опікується людиною з обмеженими можливостями, матите сімейний ваучер. Його дія буде ширшою, ніж у соціального. Ці гроші також можуть бути використані на придбання квартири або будинку, а також на будівництво житла.

Ось що дасть сімейний ваучер:

  • родина з трьома дітьми – 55 тисяч злотих або 100 тисяч злотих 
  • родина з чотирма дітьми – 70 тис злотих або 115 тис злотих,
  • подружня пара з п’ятьма дітьми – 85 тис злотих або 130 тис. злотих,
  • родина із шістьма дітьми – 100 тис злотих або 145 тис злотих.

Поки що не уточнюється, чи всі вищезазначені зміни стосуватимуться тільки громадян Польщі, чи й іноземців з картами побиту.