Кількасот біженців з України позбулися соцвиплат у Польщі. Як їх контролює ZUS
Фото ілюстративне fotolia.com

Кількасот біженців з України позбулися соцвиплат у Польщі. Як їх контролює ZUS

Близько 700 громадян України втратили право на отримання соціальних виплат в Польщі після виїзду в Україну. В основному, це виплату на дітей 500+. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Як пише rmf24.pl, польський ZUS почав обмінюватися даними з прикордонною службою. Коли громадянин України перетинає польсько-український кордон, ця інформація з’являється в ZUS. Як на виїзд, так і на в’їзд. Якщо біженці перебувають за межами Польщі протягом тривалого часу, то втрачають право на отримання допомог від ZUS.

Право на соцвиплати автоматично припиняється через 30 днів після залишення території Польщі!

Набагато важче контролювати цей момент, якщо українці виїжджають не на батьківщину, а до інших країн Європейського Союзу. Через відсутність прикордонного контролю ZUS отримує інформацію про переміщення особи лише, якщо вона офіційно працевлаштовується в іншій країні чи звертається там за пільгами або соцвиплатами.

Нагадаємо, громадянам України, які зверталися в Польщі за отриманням грошових допомог та виплат, потрібно повідомити про свій виїзд до ZUS.

У разі, якщо громадянин України не поінформував ZUS і втратив право на виплати, але все одно їх отримав, кошти потрібно буде повернути з відсотками.