Кліматична конференція в Мадриді. Країни представляють свої позиції

Кліматична конференція в Мадриді. Країни представляють свої позиції

Триває друга частина саміту, в ній беруть участь міністри охорони навколишнього середовища з усього світу. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

10 грудня учасники кліматичної конференції COP2, що відбувається в Мадриді, представляють свої позиції стосовно змін клімату. Метою переговорів є прийняти рекомендації у справі введення в дію Паризької угоди. Учасники зосереджуються передусім на принципах глобальної торгівлі правами на викиди вуглекислого газу.

На відкритті зустрічі виступили представники ООН та науковці. Генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації Петтері Таалас нагадав, що минулого тижня він оприлюднив звіт, який підтверджує – зміни клімату все серйозніші: «Глобальне потепління прогресує. Середня температура цього року буде на 1,1 градуса Цельсія вищою, ніж у доіндустріальну епоху. Температура океанів зросла на пів градуса. Торік 220 мільйонів людей постраждало від теплових хвиль, це позначилося на їхньому здоров’ї. Дослідження показують, що в світі знову зростає голод, хоч у минулому це явище зменшувалося. Понад 800 мільйонів людей страждає від нестачі їжі. Зростання температури океанів впливає на сильніші тропічні бурі, й ми мали справу з бурями рекордної сили».

Виконавча секретарка ООН з питань зміни клімату Патрісія Еспіноса, звертаючись до міністрів з усього світу, наголосила, що заходи задля обмеження змін клімату не є достатньо швидкими.

У зустрічі беруть участь урядові делегації майже 200 країн, які чотири роки тому підписали Паризьку угоду. Польщу на кліматичній конференцїі COP25 представляє віцеміністр клімату Адам Ґібурже-Четвертинський.
Переважну більшість домовленостей, які стосуються практичного виконання Паризької угоди 2015 року, узгоджено на попередньому саміті COP24 у Катовицях. Залишається опрацювати правила глобального ринку торгівлі викидами.

IAR/Н.Б.