“Коли гримлять гармати, музи … не мовчать”: концерт Київського симфонічного оркестру у Варшаві
Фото зі сторінки filharmonia.pl

“Коли гримлять гармати, музи … не мовчать”: концерт Київського симфонічного оркестру у Варшаві

21 квітня у Національній філармонії Варшави зазвучать твори видатних українських композиторів: Максима Березовського, Бориса Лятошинського та Мирослава Скорика. Надзвичайний симфонічний концерт у Варшаві відкриває європейський тур Київського симфонічного оркестру «Голос України». Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

Як зазначають музиканти, під час війни кожен захищає Україну як може. Для Київського симфонічного оркестру зброя – це музика. Оркестр розпочинає європейський тур для того, щоб голос України у світі зазвучав ще більш потужно.

«Українські музиканти сьогодні мають стати голосом України та голосом тих українців, котрі через військову агресію росії його вже не мають. Для усіх них, ми маємо захищати та поширювати українську культуру, спонукаючи людей по всьому світу почути безстрашних українців, які виборюють мир для всієї Європи. Вшанувати людей, чиї життя стали надто дорогою ціною за свободу. Допомогти нам зброєю для того, щоб зупинити ці втрати та наблизити українську перемогу якомога скоріше», – пояснює  мету концертного туру прес-служба оркестру.

Для своїх концертів оркестр підготував програму, яка представляє українську оркестрову музику від її зародження у 1770-х років до шедеврів ХХ сторіччя. Це Симфонія №1 До мажор Максима Березовського (1745-1777), Симфонія №3 ор.50 Бориса Лятошинського (1895-1968), «Мелодія» Мирослава Скорика. Ці твори – приклад того, що Україна завжди була інтегрована в європейські культурні процеси і українська культура є невід’ємною частиною різноманітної європейської культури.

В Польщі концерти оркестру організовані за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі, Національного інституту музики та танцю та Національної філармонії Варшави. У знак вдячності за допомогу всього польського народу, що він її сьогодні надає Україні, частиною програми стане твір польського композитора Генрика Венявського.

Концертний тур «Голос України» розпочнеться з Варшави, де у четвер 21 квітня о 19.00 відбудеться перший концерт. Наступні заплановані у Лодзі (23.04), Дрездені (25.04), Ляйпцигу (26.04), Берліні (27.04), Вісбадені (28.04), Фрайбурзі (29.04), Ганновері (30.04) та Гамбурзі (1.05).

Онлайн трансляція концерту у Варшаві буде відбуватись на другому каналі Польського радіо (Program Drugi Polskiego Radia).

А.В.

Джерело: сайт Київського симфонічного оркестру, сайт Національної філармонії у Варшаві