Консульський відділ Посольства Польщі в Білорусі підтверджує затримання польських громадян у Мінську
Білоруський військовий спецназ затримує людей під час протесту після президентських виборів. Мінськ, Білорусь, 11 серпня 2020 року.Foto: EPA/TATYANA ZENKOVICH Dostawca: PAP/EPA.

Консульський відділ Посольства Польщі в Білорусі підтверджує затримання польських громадян у Мінську

Дипломати знають про арешт трьох громадян Польщі. Встановлено, де перебуває двоє із них, щодо третього затриманого з’ясовується його місце перебування. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Посол Польщі в Білорусі Артур Міхальський звернувся до Міністерства закордонних справ Білорусі у справі трьох затриманих у цій країні поляків. Польща перевіряє, чи у Білорусі є більше затриманих, – повідомив у середу заступник глави Міністерства закордонних справ Павел Яблоньський.

За словами дипломата, сім’ї затриманих польських студентів втратили з ними зв’язок. Польська сторона вважає, що, швидше за все, студентів затримали під час операції силовиків.

З неділі у Мінську та інших містах Білорусі тривають акції протесту. Демонстрації та сутички з міліцією спалахнули після оприлюднення результатів офіційного опитування, згідно з яким, чинний глава держави Аляксандр Лукашенка переміг на недільних президентських виборах здобувши приблизно 80 відсотків голосів, а його головна суперниця Святлана Ціханоуська менше ніж 10 відсотків голосів.

У понеділок Ціханоуська вирішила виїхати з Білорусі. У вівторок міністр закордонних справ Литви повідомив, що представниця опозиції перебуває в його країні.

IAR/PAP/Л.І.