Координаційний штаб у Познані, де українцям допомагають з житлом, речами, роботою
Фото ілюстративне fotolia.com

Координаційний штаб у Познані, де українцям допомагають з житлом, речами, роботою

У Познані з 25 лютого працює штаб Warto Razem dla Ukrainy, створений на базі міжнародної благодійної організації Warto Razem. Наразі це єдиний волонтерський центр, створений українцями для українців, який надає повний комплекс опіки для біженців та діє під патронатом Великопольського воєводства. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Алгоритм дії в Познані

Українці, які потрапили до Познані, втікаючи від військової агресії РФ, мають можливість о будь якій порі доби просто з вокзалу прийти до пунктів допомоги для біженців. Основний з них знаходиться на вулиці Głogowska 14. Там можна переночувати, отримати речі першої необхідності та консультації.

Далі, якщо ви плануєте залишитись на території Польщі, варто звернутись до координаційного штабу Warto Razem dla Ukrainy за адресою Głogowska, 100 або подзвонити за телефонами інфолінії: +48 531 096 472 або +48 536 372 258. Там можна зареєструватись, для отримання тимчасового житла. Також отримати консультацію, щодо легалізації в Польщі й інформацію щодо вакансій.

За адресою Wieruszewska 12\16 з 10 до 22 години щодня працює склад Warto Razem dla Ukrainy, де біженці можуть отримувати безкоштовно їжу, засоби гігієни, одяг, дитячі візочки та автокрісла (за наявності).

Медична допомога

В пункті допомоги біженцям на вул. Głogowska 14 працюють лікарі-волонтери  Warto Razem Medical, які проводять огляди і видають направлення до спеціалістів в разі потреби.  Україномовні лікарі в Познані є в медичній клініці  Warto Razem Medical, яка працює вже більше двох років. Вона знаходиться за адресою plac Kolegiacki 12A 61-841 Poznań. Телефон реєстратури +48535767000.

В клініці можна отримати консультації сімейного лікаря, вузьких спеціалістів, пройти тестування на COVID 19, а також отримати рецепти на потрібні ліки після консультації у лікаря.Також варто зазначити, що українські громадяни, які перетнули польський кордон після 24 лютого, мають право на безкоштовну медичну допомогу в усіх державних лікарнях Польщі.

Дитсадок, школа й робота

На інформаційній лінії Warto Razem dla Ukrainy можна отримати консультації щодо документів, які необхідні для влаштування дитини для дитсадка або школи. Волонтери організації можуть допомогти, подзвонити до навчального закладу, переговорити з дирекцією польською мовою.

Організація також співпрацює з великою кількістю роботодавців Великопольського воєводства й допомагає із працевлаштуванням. Дуже часто працедавці надають роботу разом із житлом. Відтак біженці, які залишаються в Познані, а не їдуть транзитом далі в інші країни, мають змогу отримати від волонтерів комплексну допомогу від моменту поселення до забезпечення їжею, речами та працевлаштування.