Країни ЄС отримають антикоронавірусну вакцину компанії Pfizer
Ілсютрація PAP/EPA/JUSTIN LANE

Країни ЄС отримають антикоронавірусну вакцину компанії Pfizer

Єврокомісія затвердила угоду на постачання вакцини американсько-німецького концерну BioNTech-Pfizer, який заявив про його 90-відсоткову ефективність. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Європейська комісія затвердила угоду на постачання до Європейського Союзу вакцини проти коронавірусу, яку розробили американська компанія Pfizer та німецька BioNTech. Наступним кроком буде підписання угоди із американсько-німецьким концерном.

Саме він декілька днів тому заявив, що ефективність спільного проєкту має складати понад 90 відсотків. Доступ до вакцини, якщо вона виявиться ефективною та безпечною, буде мати теж Польща, як одна з країн ЄС, що беруть участь у спільних закупівлях. 

Європейська комісія, підписуючи контракт від імені держав ЄС, зарезервує вакцини американсько-німецького концерну для Євроспільноти. Йдеться про 200 млн ін’єкцій із можливістю додаткової купівлі 100 млн.

Про це повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн: „Це наразі найбільш перспективна вакцина. Як тільки вона стане доступною, ми плануємо швидко розповсюдити її по всій Європі”.

Згідно із нещодавніми рішеннями європейських лідерів, країни ЄС отримають вакцини у той самий час, на тих самих засадах, а до уваги братимуть кількість населення. Це четверта угода, підписана Єврокомісією із фармацевтичним концерном. Невдовзі планується підписання ще двох.

IAR/Т.А.