Легальний термін перебування біженців з України у Польщі продовжили до 2024 року
Варшава. 2022. Фото: Оксана Кузьменко

Легальний термін перебування біженців з України у Польщі продовжили до 2024 року

У понеділок, 29 травня, Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до ряду законів, у тому числі до спецзакону про допомогу громадянам України у звʼязку з війною у цій країні. Згідно з прийнятими змінами, термін легального перебування українських воєнних біженців продовжено до 4 березня 2024 року, а в окремих випадках до серпня-вересня 2024 року. До цього спецзакон передбачав легальне перебування до 24 серпня 2023 року. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Наш Вибір”.

Нагадаємо, що 12 квітня польський Сейм прийняв проєкт про зміну назви вищих навчальних закладів державної служби, підпорядкованих міністру внутрішніх справ, про внесення змін до Закону про поліцію, Закону про прикордонну службу, Закону про державну пожежну службу та деяких інших актів. У статті 12 ухваленого документа йдеться про проєкт змін до спецзакону про допомогу громадянам України у звʼязку з війною у цій країні від 12.03.2022 р. Нововведення стосуються терміну легального перебування біженців з України у Польщі. Пізніше без правок ці зміни було ухвалено польським Сенатом та передано на підпис до Президента. Анджей Дуда підписав запропоновані парламентом зміни 29 травня. Після цього вони вступають у дію.

Згідно з нововведенням, термін легального перебування українських біженців у Польщі продовжено до 4 березня 2024 року. «Якщо громадянин України легально потрапив на територію Республіки Польща у період з 24 лютого 2022 року і декларує бажання залишитись на території Республіки Польща, його побут на цій території вважатиметься легальним до 4 березня 2024 року», – йдеться у тексті рішення. 

Легальним визнається також перебування дитини, яка була народжена у Польщі після 24 лютого 2022 року. Відповідні зміни стосуються також громадян України, які мають Карту поляка. 

Крім того, особи, які ходять у Польщі до дитячого садка або школи, перебуваючи у школі, продовжують дистанційно навчатися в українському навчальному закладі, або у 2022\23 н.р. розпочали навчання у поліцеальній школі або школі для дорослих, можуть легально перебувати на території Польщі до 31 серпня 2024 року. 

До 30 вересня 2024 року у Польщі легально можуть перебувати ті воєнні біженці з України, які у 2024 році повинні складати випускний іспит – матуру. 

Наведені вище терміни перебування стосуються також батьків або офіційних опікунів дітей.

З повним текстом змін можна ознайомитись за посиланням. 

Нагадуємо, що згідно з чинною версією спецзакону, українці, які знайшли прихисток від війни у Польщі,  можуть легально перебувати тут без додаткових документів до 24 серпня 2023 року.

Нагадаємо, закон Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни набув чинності 12 березня. Його дія поширюється на період з 24 лютого – дня повномасштабного нападу Росії на Україну. Закон регулює становище біженців у Польщі з початку війни, зокрема легальність їхнього перебування, право на навчання та роботу, доступ до медичної допомоги.

Про попередні зміни до закону ми писали тут, тут і тут

А.В.