Литва і Польща підпишуть меморандум про стратегічну енергетичну співпрацю
http://external.polskieradio.pl/files/fddd165d-e1a7-4476-92b3-bc985a3ccd01.file

Литва і Польща підпишуть меморандум про стратегічну енергетичну співпрацю

Прем’єр Польщі здійснить візит до Литви, де говоритиме, зокрема, про зміцнення регіональної безпеки. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Розширення економічного співробітництва Литви та Польщі у всіх галузях, а також зміцнення регіональної безпеки будуть головними темами зустрічі у Вільнюсі прем’єр-міністрів Литви та Польщі – Саулюса Скверняліса і Матеуша Моравєцького. Запланований на п’ятницю, 9 березня, візит польського прем’єра до Литви буде першим за останні шість років. Моравєцький перебував у Литві у грудні 2015 року як віце-прем’єр.

За інформацією прес-служби литовського уряду, прем’єри обговорять, в основному, реалізацію проекту координації енергетичних мереж трьох країн Балтії з іншими державами Європейського Союзу, розвиток інфраструктурних проектів Via Baltica Rail Baltica, а також проект газового з’єднання з Польщею GIPL.

Скерняліс та Моравєцький говоритимуть також про перспективи розширення двосторонньої економічно-торгівельної співпраці, порушать питання, пов’язані із ситуацією польської меншини в Литві та литовської у Польщі.

Після зустрічі прем’єрів відбудеться підписання литовсько-польського меморандуму у справі стратегічного співробітництва в енергетичній сфері.

Прем’єр Моравєцький візьме теж участь у вільнюській зустрічі очільників урядів Литви, Латвії та Естонії, під час якої буде піднята тема необхідності тіснішого діалогу країн Балтії з Польщею. Прем’єр-міністри обговорять питання спільної позиції у справі довгострокової фінансової перспективи в ЄС. Запланована також дискусія на тему суперечки Польщі з Єврокомісією.

Прем’єр Литви, відповідаючи на запитання про ситуацію Польщі на міжнародній арені, сказав, що він підтримує діалог між Польщею та Єврокомісією, однак зазначив, що якщо відбудеться голосування в ЄС, то Литва візьме до уваги факт, що Польща є її стратегічним партнером і найближчим сусідом.