Литва приєдналася до Інвестиційного фонду Трьох морів
Панорама на Вільнюс Diliff, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

Литва приєдналася до Інвестиційного фонду Трьох морів

Литва зобов’язалася інвестувати в Інвестиційний фонд Ініціативи Тримор’я 20 млн євро на розвиток інфраструктурних проєктів регіону. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Литва вступила до Інвестиційного фонду Ініціативи Трьох морів. Сусідка Польщі зобов’язалися інвестувати 20 млн євро.

Рішення про приєднання до Фонду представив президент Ґітанас Науседа на осінньому віртуальному саміті Ініціативи Трьох морів у Таллінні. Його радниця Аста Скайсгіріте сьогодні повідомила, що Литва визнає Ініціативу Трьох морів спеціальною платформою для зміцнення взаємної співпраці та активізації політики згуртованості Європейського Союзу та поглиблення відносин зі Сполученими Штатами. «Це спільний внесок у регіональну безпеку для всіх нас. Це розширює наші можливості реалізації важливих проектів у галузі транспорту, енергетики та цифровізації», – говориться у повідомленні.

Литовська влада вказує на все більше у добу пандемії значення регіональної співпраці та добре розвиненої інфраструктури. Вона також звертає увагу на  важливість прагнення до економічного відновлення регіону у найближчому майбутньому.

Ініціатива Трьох морів з’явилася у 2015 році. До неї входять 12 країн Центральної та Східної Європи, а також Балкан. Нею передбачене створення, серед іншого, транспортних та енергетичних сполучень між Балтійським, Чорним та Адріатичним морями. До Фонду приєдналося або перебуває на етапі приєднання дев’ять держав. Польський внесок у його діяльність складає 550 млн євро.

IAR/Т.А.