Маріуш Блащак: Війська Польщі, Литви та України мусять співпрацювати
Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак Foto: PAP/Wojtek Jargiło

Маріуш Блащак: Війська Польщі, Литви та України мусять співпрацювати

У Люблині міністри оборони Польщі, Литви та України беруть участь у відзначенні святкування Литовсько-Польсько-Української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Війська Польщі, Литви та України мусять співпрацювати між собою; після російського вторгнення до Криму ми повинні зробити висновки та намагатися, аби війська наших держав були якнайсильнішими», – заявив у п’ятницю в Любліні міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак, який виступив під час відзначення свята Литовсько-Польсько-Української бригади (LitPolUkrBrig). У святкуванні взяли теж участь міністри оборони Литви Раймундас Кароблін та України Андрій Таран.

Міністри оборони Литви, Польщі та України

«Сьогоднішнє святкування показує, наскільки тісною є співпраця між трьома арміями. Ця співпраця відбувається щодня. Військовослужбовці збройних сил Польщі, України та Литви тренуються, вдосконалюють свої навички та співпрацюють між собою», – наголосив очільник оборонного відомства Польщі.

Він процитував гасло бригади, яке, як він сам зізнався, почув під час брифінгу: «Три нації, одне бачення». «Це найкраще відображає суть цієї співпраці, і в цьому визначенні зосереджене завдання, що стоїть перед нами. Ця співпраця добра для безпеки наших країн, вони дає справжню користь», – підкреслив польський міністр.

Маріуш Блащак нагадав, що покровителем цієї співпраці є гетьман Костянтин Острозький, «великий полководець, який здобув найбільшу перемогу у 1514 році у битві під Оршею і який є полководцем трьох народів».

Блащак нагадав теж про події 2008 року, «коли Росія напала на Грузію», а президенти трьох держав – Польщі, Литви і України, а також Латвії та Естонії, поїхали до Тбілісі. «Тоді спільно, солідарно вони підтримали президента Грузії, заявляючи усьому світу, що Росія напала на Грузію», – зауважив польський міністр .

Він також нагадав про попередження тодішнього президента Польщі Лєха Качинського, який тоді сказав: «сьогодні Грузія, завтра Україна, післязавтра країни Балтії, а потім Польща». «Це був твердий маніфест проти відроджуваної Російської імперії, проти атак на незалежні держави», – зазначив Блащак.

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак

Міністр додав, що в 2014 році на Україну напала Росія. «Ми мусимо зробити з цього висновки, мусимо докладати зусиль, аби війська наших держав були якомога сильнішими, натренованими і щоб вони співпрацювали між собою», – підкреслив міністр Блащак.

«Польща і Литва є в Північноатлантичному альянсі, ми спільно дбаємо про безпеку всього східного флангу НАТО. А формат співпраці з Україною – це саме той, з якими ми маємо справу тут, у Люблині, це спільна бригада», – сказав очільник оборонного відомства Польщі. Він додав, що такий формат дозволяє співпрацю, набуття досвіду та розвиток навичок.

Міністр Блащак подякував солдатам ЛитПолУкрбриг за щоденну співпрацю, солідарність один до одного і за вдосконалення своїх навичок. Він підкреслив, що для безпеки наших країн ми повинні дбати про безпеку.

PAP/Т.А.