Маріуш Блащак: З огляду на імперську політику рф особливо важливим є сильне військо
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак PAP/Radek Pietruszka

Маріуш Блащак: З огляду на імперську політику рф особливо важливим є сильне військо

Міністр оборони Польщі сказав, що його країна є одним із лідерів НАТО за витратами на оборону, а збільшення чисельності війська і модернізація можуть стримати можливого агресора. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр національної оборони Маріуш Блащак заявив, що Польща хоче гарантувати свою безпеку шляхом збільшення витрат на оборону. Міністр наголосив, що Польща є одним із лідерів країн НАТО за витратами на оборону, що особливо важливо з огляду на імперську політику росії.

Міністр Маріуш Блащак наголосив, що створення нових військових підрозділів та модернізація армії покликані відлякати потенційного агресора:

«Сильне військо – це безпека, стримування. Це означає, що агресор не наважиться напасти на країну, яка має сильне військо, яке дуже міцно закріплене у структурах НАТО. Наступний важливий аргумент – це також присутність американських солдатів на польській землі. Сучасна техніка, сучасна зброя, яку купують Війську польському, – ще один важливий аргумент. Також – це чисельність Війська польського».

Очільник оборонного відомства Польщі зазначив, що тісний союз із США дозволяє закуповувати сучасну американську військову техніку, у тому числі сучасні та ефективні переносні ракетні комплекси Javelin:

«У 2018 році ми замовили комплекс Patriot. Перші елементи цієї системи вже цього року надійдуть на оснащення Війська польського. У 2019 році – ракетні комплекси HIMARS, у 2020 році – винищувачі F-35. Цьогоріч ми підписали контракти на купівлю 250 танків Abrams. У світі немає ліпших і більш якісних танків».

Також міністр національної оборони Маріуш Блащак заявив, що Польща підтримує прагнення України до членства в Європейському Союзі та НАТО. Він пояснив, що в цьому контексті можна розуміти вівторкову промову президента Анджея Дуди, який говорив про міцний союз між країнами Балтії, Польщею та Україною.

Міністр Маріуш Блащак підкреслив, що народи, які складали Першу Річ Посполиту, донині становлять важливу спільноту в цій частині Європи.

Під час вівторкових урочистостей з нагоди річниці ухвалення Конституції 3 травня президент Анджей Дуда нагадав, що рік тому лідери Польщі, України, Литви, Латвії та Естонії прийняли спільну декларацію про братерство своїх народів. Вони також заявили про спільну боротьбу за свободу, за право на самовизначення, а також проти обмеження прав чи втручання у суверенітет держав і націй. Президент Анджей Дуда також закликав до поглиблення інтеграції держав нашого регіону Європи.

IAR/Т.А.