Марцін Пшидач: Добрі взаємини Польщі та України сприяють опору агресії сусідів
Прапори України та Польщі Мар’яна Кріль

Марцін Пшидач: Добрі взаємини Польщі та України сприяють опору агресії сусідів

Віцеміністр закордонних справ Польщі застеріг, що міграційна агресія може перекинутися і на Україну. Також він запевнив, що Україна може розраховувати на політичну підтримку Польщі у контексті агресії Росії. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«На кордоні ми маємо справу з цинічною грою авторитарних режимів», – сказав українському агентству Укрінформ Марцін Пшидач, заступник голови МЗС Польщі. Він не виключив можливості того, що агресивні дії потім можуть перекинутися на інші країни, зокрема й на Україну.

Польський заступник міністра закордонних справ зазначив, що ситуація на кордоні між ЄС та Білоруссю «залишається нестабільною», а спроби нелегального перетину його фіксуються «щодня і щоночі». За його словами, незаконний перетин кордону є ціллю тисяч мігрантів у Білорусі, «свідомо зібраних режимом Лукашенки».

«Польща не змінить свою політику в цьому питанні, ми рішуче захищаємо кордони ЄС. Тільки так ми зможемо знеохотити Лукашенку від подальших агресивних кроків», – підкреслив заступник міністра. Він додав, що це також спосіб зупинити потік нових мігрантів. «Кордон буде жорстко охоронятися, ми також готуємося до всіх можливих сценаріїв», – заявив він.

«Ми маємо справу з цинічною грою авторитарних режимів, які використовують простих людей у ​​своїй брудній політиці, нехтуючи правами людини», – продовжив заступник глави МЗС. Він нагадав, що Польща намагалася надати гуманітарну допомогу мігрантам, але білоруська влада не пропускала конвої через кордон. «Ви повинні знати, що це питання (гуманітарний аспект – ред.) використовується білоруськими та російськими каналами для поширення дезінформації, щоб показати Польщу та ЄС у негативному світлі», – зазначив він.

На думку Пшидача, «метою гібридної операції Лукашенки є не лише помста чи бажання змусити ЄС змінити свою політику щодо нього». Лукашенка отримав «зелене світло» від Кремля, який має на меті ще більше дестабілізувати регіон, негативно вплинути на безпекову ситуацію, перевірити можливості та країни регіону, вважає польський заступник міністра.

Пшидач не виключив можливості того, що «агресивні дії» потім можуть поширитися на інші країни, зокрема й на Україну. «Ви повинні враховувати те, що зараз відбувається навколо кордонів України. (…) Інструментальний підхід до міграції може бути використаний і в інших гібридних операціях на південному напрямку», – додав він.

Заступник глави МЗС Польщі підкреслив, що Варшава перебуває в постійному контакті з Києвом і що уряди координують свої дії; Польща інформує Україну про можливу загрозу.

«Ситуація в Європі погіршується, зокрема, ми це спостерігаємо останнім часом. З одного боку, триває гібридна операція на кордоні, а з іншого – посилення російської військової присутності навколо України, кібератаки, поширення дезінформація зі східного напрямку та нестабільна ситуація на газовому ринку. Неозброєним оком видно, що Кремль грає газовою картою», – оцінив Пшидач.

Заступник міністра висловив стурбованість тим, що Німеччина підтримує завершення проекту «Північний потік-2», і нагадав, що Польща та Україна попереджали, що газопровід стане інструментом геополітичної гри. «Але були й ті, хто хотів нас переконати, що це звичайний економічний проект», – зазначив він. «Цей газопровід ще не запрацював, але Путін вже ним користується. Сподіваюся, що Західна Європа зрозуміє наслідки цієї гри», – продовжив заступник міністра.

Пшидач запевнив, що Україна може розраховувати на політичну підтримку Польщі в контексті агресивних дій Росії. «Ми із занепокоєнням спостерігаємо за всіма переміщеннями в Україні та навколо неї, різними видами переміщення військових і дестабілізуючою діяльністю Росії», – додав він.

Заступник глави МЗС заявив, що «на Сході є сила, яка хоче посварити поляків з українцями». «Не секрет, що добрі відносини між Польщею та Україною сприяють сильному опору агресивним намірам сусідів», – додав він. «Стратегія розколів і використання емоцій, особливо в історичному плані, досить відома, активно її використовують наші східні сусіди», – зазначив він. Держави і люди повинні це усвідомлювати і не піддаватися на провокації, наголосив Марцін Пшидач.

«Ми повинні шукати в історії такі моменти, які нас поєднують. Водночас навіть в Україні деякі патріотичні сили використовують історичні події в публічному просторі, які віддаляють їх від польських партнерів», – зазначив заступник міністра.

«Укрінформ», PAP/Т.А.