Марцін Пшидач: немає згоди НАТО на скорочення сил на східному фланзі
Віцеміністр закордонних справ Польщі Марцін Пшидач MSZ, CC BY 3.0 PL, via Wikimedia Commons

Марцін Пшидач: немає згоди НАТО на скорочення сил на східному фланзі

Віцеміністр закордонних справ додав, що також не було згоди на другу вимогу Росії, тобто гарантії, що Альянс не розшириться на Схід і не прийме Україну та Грузію в майбутньому. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У середу в Брюсселі відбулося засідання НАТО-Росія, на якому був присутній віцеміністр закордонних справ Польщі Марцін Пшидач. Він запевнив, що в НАТО не погоджуються на скорочення сил альянсу на східному фланзі, як цього вимагає Росія. «Нас має тішити те, що не було жодного голосу, який би говорив про готовність до переговорів із цього приводу», – сказав Пшидач.

Віцеміністр закордонних справ додав, що також не було згоди на другу вимогу Росії, тобто гарантії, що Альянс не розшириться на Схід і не прийме Україну та Грузію в майбутньому:

«Всі союзники принципово та послідовно заявили, що немає згоди, що ця спроба відтворити деякі сфери впливу, контрольовані наддержавами, могла б стати основою будь-яких переговорів чи дискусій. НАТО говорить абсолютно в один голос, закликаючи російську сторону до деескалації не тільки навколо України та припинити діяльність, спрямовану на дестабілізацію внутрішньої ситуації в Україні та інших країнах, переважно сусідніх із Російською Федерацією».

Також віцеміністерка американської дипломатії Венді Шерман після засідання наголосила, що кожна країна має право обирати свій шлях. Після завершення зустрічі Ради НАТО-Росія не узгоджено нову дату зустрічі представників держав альянсу із владою Москви.

IAR/Р.Г.