Марцін Пшидач: Незалежність України була фінальним кроком розпаду СРСР
Спільна пресконференція віцеміністрів закордонних справ України Миколи Точицького та Польщі Марціна Пшидача Foto: Тарас Андрухович

Марцін Пшидач: Незалежність України була фінальним кроком розпаду СРСР

У Варшаві відбулася пресконференція віцеміністрів закордонних справ України та Польщі, присвячена 30-річчю визнання Польщею першою у світі незалежності України. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

У четвер, 2 грудня, у МЗС Польщі у Варшаві відбулася спільна пресконференція віцеміністрів закордонних справ Польщі Марціна Пшидача та України Миколи Точицького, присвячена 30-річчю визнання Польщею Незалежності України.

Як нагадав під час спільної пресконференції у МЗС Польщі заступник очільника польської дипломатії Марцін Пшидач, «Польща була першою державою у світі, яка визнала незалежність України»:

«Це був історичний момент не тільки в історії українського народу, але й теж в історії Європи. Багато оглядачів та експертів визнало це найважливішим кроком до фінального розпаду Радянського Союзу».

Пресконференції передували консультації українського та польського віцеміністрів, пов’язані передусім із безпековою ситуацією у нашому регіоні та загрозами навколо кордонів Польщі та України. Дипломати обговорили, серед іншого, гібридну операцію режиму Лукашенки на кодонах ЄС, рухи російських військ, дезінформаційні кампанії та шантаж на газовому ринку з боку Росії, сказав Пшидач:

«Польща як держава ЄС та НАТО регулярно розмовляє із союзниками у межах цих організацій, а також регулярно консультується з нашим українським партнером, обмінюючись інформацією, опрацьовуючи можливі сценарії, також негативні, яким ми можемо спільно протистояти».

У свою чергу, віцеміністр Микола Точицький зауважив, що Польща та Україна мають дуже інтенсивний політичний діалог, а обидві країни об’єднує стратегічне партнерство, яке є підтвердженням з польської сторони євроатлантичних прагнень українців:

«У травні цього року у Варшаві президент Анджей Дуда і президент Володимир Зеленський підписали декларацію про європейські перспективи України. Також Польща є нашим найбільшим торгівельним партнером. Тому це не лише добросусідство, але і вигода для наших двох народів».

Віцеміністр Точицький подякував Марціну Пшидачу за, зокрема, підтримку у боротьбі з кіберзагрозами та фейковими новинами:

«Ми знаємо, наскільки зараз кібервійна є більш подекуди загрозливою, аніж війна з допомогою збройних сил. У цьому контексті ми покладаємо великі надії на головування Польщі в ОБСЄ із 2022 року».

Микола Точицький на додаток подякував польській стороні за те, що, як сказав, «у складний період міграційної кризи на своєму кордоні Польща не залишила Україну на самоті з проблемами»:

«І простягнула руку партнерства та співробітництва не лише в інформаційному плані, але також силами та засобами. І це дуже важливий елемент демонстрації дружніх, товариських і братських відносин».

Віцеміністр Марцін Пшидач теж запевнив, що Польща підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України і додав, що Київ і Варшава підтримують поглиблення двостороннього політичного діалогу, економічної співпраці та соціальних контактів.

Тарас Андрухович