Марцін Пшидач: Справа України переважатиме під час польського головування в ОБСЄ
Віцеміністр закордонних справ Польщі Марцін Пшидач MSZ, CC BY 3.0 PL, via Wikimedia Commons

Марцін Пшидач: Справа України переважатиме під час польського головування в ОБСЄ

Польща розпочала річне головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі 1 січня. Офіційно з нового року роботою Організації керує міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Віце-міністр закордонних справ Польщі Марцін Пшидач в ефірі Першого каналу Польського радіо сказав, що Організація з безпеки і співробітництва в Європі повинна зайнятися питанням безпеки на сході Європи і виходом з пандемічної кризи. Політик вказав на ці два напрямки, відповідаючи на запитання про пріоритети польського головування в ОБСЄ.

Віце-міністр Марцін Пшидач повідомив, що справа України переважатиме під час польської президентури в організації. Він висловив надію, що Росія буде готова вести переговори не лише про конфлікт на Донбасі, але також на тему анексії Криму. Також він сказав про економічні труднощі, пов’язані з виходом з кризи, викликаної пандемією коронавірусу. Зокрема, він сказав, що ринкова нестабільність, особливо на енергетичних ринках, позначається на питанні безпеки.

Польща розпочала річне головування в Організації з безпеки і співробітництва в Європі 1 січня. Офіційно з нового року роботою Організації керує міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау. Польща в ОБСЄ головує вдруге. Раніше це було у 1998.

До ОБСЄ належить 57 держав. Походження організації випливає із Заключного акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі в Гельсінкі в 1975 році. Членами Організації, серед інших, є європейські країни, а також США, Канада, Росія та держави Центральної Азії.

IAR/М.К.