Матеуш Моравєцький: Без «Солідарності» не було б вільної і незалежної Польщі
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький PAP/Hanna Bardo

Матеуш Моравєцький: Без «Солідарності» не було б вільної і незалежної Польщі

Матеуш Моравєцький додав, що, як 40 років тому поляки виборювали свободу, так і сьогодні за свободу, незалежність і демократію бореться білоруський народ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Прем’єр Польщі Матеуш Моравєцький нагадав, що це рішучість діячів «Солідарності» у 80-х роках минулого століття спричинилася до падіння комунізму. Серпневі страйки у 1980 році глава уряду назвав початком свободи.

Прем’єр Матеуш Моравєцький підкреслив у місті Ястшембє-Здруй, що без «Солідарності» сьогодні би не було вільної і незалежної Польщі.

«Сьогодні ми би не могли цієї нової, нашої улюбленої, вільної країни покращувати, змінювати, якби не „Солідарність” 40 років тому. Думаю, усі поляки з лівими чи правими поглядами, незалежно від того, на чиєму боці вони тоді були, сьогодні із вдячністю повинні схилити голови перед нашими героями, що були 40 років тому».

Матеуш Моравєцький додав, що подібно, як 40 років тому поляки виборювали свободу, так і сьогодні за свободу, незалежність і демократію бореться білоруський народ.

Глава уряду поклав квіти до пам’ятника Ястшембського порозуміння, а згодом зустрівся із гірниками з шахти у місті Ястшембє-Здруй.

IAR/М.К.