Міхал Дворчик: У цій драматичній ситуації помітні надзвичайні польсько-українські взаємини
Ілюстраційне фото pixabay/kolaż Nazar Oliynyk PRdZ

Міхал Дворчик: У цій драматичній ситуації помітні надзвичайні польсько-українські взаємини

Голова Канцелярії прем’єр-міністра Польщі вважає, що в умовах рашистської агресії поляки та українці дуже зблизилися, і це чудова нагода для ще більшого поліпшення взаємовідносин. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«У цій драматичній ситуації помітні надзвичайні польсько-українські взаємини; важко не помітити позитивного зближення, зростання теплих почуттів між поляками та українцями», – заявив у вівторок керівник Канцелярії прем’єр-міністра Польщі Міхал Дворчик.

«Безперечно, у цій драматичній ситуації видно незвичайну прихильність, незвичайні польсько-українські взаємини. З одного боку, війна, яка є трагедію, але з іншого боку, важко не помітити позитивного зближення, посилення теплих почуттів між поляками та українцями», – сказав Дворчик в ефірі Польського радіо 24.

На думку Дворчика, про те, яку поляки проявили емпатію та велику доброту, свідчать «сотні тисяч українських жінок і дітей, прийнятих під дахи простих поляків, яких ніхто не змушував, не мобілізовував, які за покликом серця допомагають жінкам і дітям, котрі втікають від російської агресії».

Він також навів результати дослідження, які показують, що українці найбільше цінують активність і допомогу Польщі. «І ту, яку Польща несе туди українцям, які борються проти російської агресії, і ту допомогу, яку надали українським громадянам, які рятуються від російського нападу», – пояснив керівник Канцелярії прем’єр-міністра.

Дворчик розповів, що під час його останніх візитів в Україну, протягом останніх трьох місяців, він і поляки, які були там з ним, зустріли вирази великої вдячності та симпатії. «Атмосфера є такою, якої я не пригадую за кілька десятків років, поки співпрацюю з Україною, коли бував у цій країні десятки чи сотні разів», – сказав він.

На його думку, це чудова можливість для зближення та співпраці. Посилаючись на слова президентів Анджея Дуди та Володимира Зеленського, він сказав, що «це надзвичайна можливість, аби ми як майже 80-мільйонний союз (громадян) функціонували в абсолютно новому форматі, у поглиблених відносинах, і це було б вигідно для Польщі та України».

На його думку, до такого союзу ставлення на Сході та Заході було би інакшим.

«Загрози є, і, безперечно, російська федерація та західні країни, яких не влаштовує тісна польсько-українська співпраця, зроблять багато для посилення напруженості, яка є і виникатиме з часом. Багато залежить від розсудливості всього суспільства та політичного класу. Від нас залежить, аби позитивно використати цю ситуацію надзвичайного зближення», – оцінив Дворчик.

PAP/Т.А.