Міністерка родини: Хочемо зробити все, щоб українці почали працювати в Польщі
Міністерка родини та соціальної політики Марлєна Мальонґ PAP/Tytus Żmijewski

Міністерка родини: Хочемо зробити все, щоб українці почали працювати в Польщі

Марлєна Мальонґ зазначила, що це також шанс для польських роботодавців знайти працівників, яких бракує в багатьох галузях. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерка родини та соціальної політики Марлєна Мальонґ наголосила, що біженці в Польщі мають доступ до роботи. «Це дуже важливо, тому що ми хочемо підтримати їх насамперед працевлаштуванням», – сказав міністерка на прес-конференції у Повітовому бюро праці у Влоцлавку. 

«Ми хочемо спрямувати всі засоби та підтримку на те, щоб громадяни України почали працювати», – сказала Марлєна Мальонґ. Вона зазначила, що це також шанс для польських роботодавців знайти працівників, яких бракує в багатьох галузях. Це має бути «доповненням наших повноважень на ринку праці», – наголосила міністерка. Вона підкреслила, що українці, які працюють у Польщі, можуть отримувати такі ж пільги, як і поляки.

На її думку, державні служби зайнятості, наприклад, Бюро праці, виходять на «передову» у цьому питанні. Вона повідомила, що в Польщі до початку війни в Україні працювало приблизно мільйон українців. Частина цих людей — приблизно 200 000 чоловіків — покинула східний кордон, щоб захищати свою батьківщину.

«Зараз до Польщі приїжджають переважно жінки. Ми спростили процедури прийняття на роботу. За вчорашніми даними в нас у Польщі працює 25 тисяч людей, які втекли до нашої країни від війни: 75% – жінки, 25% чоловіків. Жінки можуть працювати на роботах інших, ніж ті, які виконують чоловіки з України в нашій країні. Це праця, зокрема, у готельному господарстві, гастрономії, а також сезонна робота», – сказала Мальонґ. 

IAR,PAP/Р.Г.