Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції
http://external.polskieradio.pl/files/03b01659-cd3c-4736-aee8-b3042372bc52.file

Міністр розвитку Польщі: Найважливіше, що Україна стала на шлях євроінтеграції

За словами Єжи Квєцінського, важливо також, що Україна вибрала західний, а не східний напрямок розвитку. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністр інвестицій та розвитку Польщі Єжи Квєцінський під час XI Форуму Європа-Україна у Ясьонці неподалік Ряшева сказав, що у 2014-2018 роках у відносинах Польщі з Україною «найважливіше значення» має те, що вона «стала на шлях європейської інтеграції».

Серед здобутків польський міністр звернув увагу на збільшення зовнішньоторговельного обороту між двома країнами. Він теж зауважив, що Варшава та Київ «постійно ведуть важку дискусію на тему минулого і спільної історії».

«Вважаю, що найважливіше значення має те, що Україна стала на шлях європейської інтеграції. Вона вибрала західний, а не східний напрямок у своїй закордонній політиці, у своїй політиці розвитку. Це означає, що вона буде йти тим самим шляхом, якого дотримувалася Польща у 1990-их роках», – наголосив Квєцінський.

Міністр підкреслив, що для Польщі «Україна є дуже важливим партнером». «Вона не тільки наш сусід, а країна, народ, з яким ми завжди мали добрі культурні та особисті взаємини. Нас багато що об’єднує», – зазначив він.

Єжи Квєцінський звернув увагу, що географічне розташування України між Польщею та Росією має дуже велике значення для поляків. «Як казав Юзеф Пілсудський – безпечна Україна дуже важлива для нашої країни, нашого народу», – відзначив міністр.

Він зауважив, що економічні відносини «в останні чотири року почали повертати свої позиції, чим ми дуже задоволені». «Йдеться, передусім, про зростання торгівлі. Проти попереднього року польський експорт в Україну збільшився на 24% до 4,3 млрд євро, а український імпорт – на 27% до 2,1 млрд євро», – сказав Квєцінський.

У кінцевому підсумку торгівельне співробітництво між Польщею та Україною перевищило 6 млрд євро. Раніше ця сума складала приблизно 5 млрд євро.

За словами міністра інвестицій та розвитку, «це дуже добрий знак, бо без співробітництва економік і підприємців Польщі та України не буде доброго майбутнього».

«Проте слід зауважити, що у цій економічній співпраці є великий ризик. Він полягає, зокрема, у тому, що прямі інвестиції з Польщі в Україну залишаються насправді невеликими. Торік вони склали тільки кільканадцять мільйонів євро. Натомість декілька років тому вони були на рівні 200-300 млн євро на рік», – звернув увагу Квєцінський.

Міністр додав, що «для польського бізнесу інвестування в Україну є дуже ризикованим». «Цей ризик польські підприємці не хочуть на себе брати. Попри те, що на рівні нашого уряду ми намагаємося ці інвестиції підтримувати завдяки спеціальним експортним кредитам як у торгівельній, так й в інвестиційній, а також завдяки гарантіям з боку наших установ», – повідомив польський міністр інвестицій та розвитку.