Моравєцький для CNN: Російські війська намагатимуться захопити третину території України
Premier Mateusz Morawiecki podkreślił w swoim podcaście potrzebę wysłania misji pokojowej na Ukrainę Kancelaria Premiera

Моравєцький для CNN: Російські війська намагатимуться захопити третину території України

Голова польського уряду додав, що Захід повинен поспішати із допомогою для України, зокрема, слід прийняти довгострокові «нищівні» санкції проти РФ. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

«Росія намагатиметься оточити українські війська на Донбасі, а потім намагатиметься здобути одну третю територію України і з такої позиції вести переговори», – оцінив у розмові з CNN International прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький. Голова польського уряду додав, що Захід повинен поспішати із допомогою для України, зокрема, слід прийняти довгострокові «нищівні» санкції проти Росії.

«Я бачу, що російські війська перегруповуються та реорганізуються. Гадаю, що незабаром вони спробують оточити українські сили, особливо в Донбаському регіоні. А потім, зайнявши третину української території, вони хотітимуть вести переговори із сильнішої позиції», – сказав у четвер, 31 березня, польський прем’єр у розмові з журналісткою Крістіан Аманпур.

Польський прем’єр закликав Захід надати Україні негайну військову допомогу. Як сказав Матеуш Моравєцький, «наші дні — це їхні години, наші тижні — це їхні дні. Їм потрібна зброя тут і тепер (…) Росія — це велика країна з сировиною і великим засобами. Тому вони можуть перегрупуватися та реорганізуватися».

Моравєцький ствердив, що Росія боїться довготермінових санкцій, а Польща наполягає на тому, щоби проти РФ ввести «комплексні нищівні санкції», в тому числі — конфіскацію майна та припинення закупівлі російської сировини.

Польський прем’єр додав, що завдяки діям у фіскальній та монетарній політиці, Кремлю вдалося пом’якшити «до певної міри» наслідки санкцій і захиститися від них на найближчі місяці, чого доказом є стабілізація курсу рубля.

Матеуш Моравєцький також висловив побоювання, що західні суспільства можуть втомитися війною та її наслідками, тим часом РФ готова вести війну чергові місяці.

«Росія готова вести війну найближчі тижні та кілка найближчих місяців. Я, натомість не впевнений, чи Захід, США, ЄС і НАТО так само до цього готові», – наголосив Моравський.

PAP/Я.С.