МЗС Польщі: «Nord Stream 2» загрожує нашій безпеці і вбиває клин між союзників
Szef MSZ Zbigniew Rau odniósł się do wyroku moskiewskiego sądu Foto: PAP/EPA/Adam Berry/POOL

МЗС Польщі: «Nord Stream 2» загрожує нашій безпеці і вбиває клин між союзників

Голова Міністерства закордонних справ Польщі подякував американській сенаторці за послідовне блокування цього проєкту. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Голова Міністерства закордонних справ Польщі висловив вдячність американській сенаторці Джин Шаґін за її тверду позицію стосовно «Nord Stream 2» та активність у напрямку блокування цієї інвестиції. Міністр Збіґнєв Рау написав у Твіттері, що «Nord Stream 2» загрожує нашій безпеці і вбиває клин між союзників.

«Я дякую, Вельмишановна Пані Сенатор, за Вашу лідерську роль у підході до надзвичайно важливого питання, яке стало випробуванням для європейських союзників та партнерів Сполучених Штатів Америки. “Nord Stream 2” загрожує нашій енергетичній безпеці й вже вбив клин між союзників. Не можна допустити, щоби це питання не підлягало постійному контролю», – написав у своєму дописі Збіґнєв Рау.

Нагадаємо, Джин Шаґін політикиня-демократ, котра в Сенаті США представляє штат Нью-Гемпшир, написала в суботу у Твіттері: «Я задоволена тим, що Президент Сполучених Штатів зробив кроки в напрямку заблокування будівництва газогону “Nord Stream 2”, але я вважаю, що необхідно зробити набагато більше. Маю надію, шо адміністрація зробить додаткові кроки, щоби усунути загрози, котрі для нашої трансатлантичної спільноти становить Кремль, реалізуючи проєкт цього газогону».

Російський концерн «Ґазпром» повідомляє, що інвестицію завершено у 94%. Газогін складається із двох ниток, довжина кожної з них — близько 1230 кілометрів. Газогін має на меті постачати щороку дном Балтійського моря 55 мільярдів кубометрів газу з Росії до Німеччини. Цю російсько-німецьку інвестицію гостро критикують Польща, Україна, балтійські держави, а також США. На переконання цих країн, проєкт збільшить залежність Європи від російської сировини, а також створить Москві сприятливі умови для впливу на європейську політику. Реалізацію проєкту підтримують Німеччина, Австрія та деякі інші країни ЄС.

PAP/Я.С.