МЗС Польщі: Рішення Суду ЄС є важливим для енергетичної безпеки

МЗС Польщі: Рішення Суду ЄС є важливим для енергетичної безпеки

Міністерство закордонних справ Польщі вважає великим успіхом Польщі найновіше рішення Суду Європейського Союзу у справі газогону OPAL. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Міністерство закордонних справ Польщі вважає великим успіхом Польщі найновіше рішення Суду Європейського Союзу у справі газогону OPAL. Суд скасував рішення Європейської комісії від 2016 року, що дозволяло збільшити використання пропускної потужності газогону російським Ґазпромом.

У заяві МЗС Польщі говориться, що «на переконання польського уряду, вирок Суду матиме важливе значення для конкуренції на ринку газу та гарантування енергетичної безпеки Європейського Союзу».

Автори заяви нагадують, що оскаржене рішення розширювало можливості використання Ґазпромом потужності газогону OPAL, що є наземним продовженням газопроводу Nord Stream, із виключенням правил конкуренції.

Це дозволяло Ґазпромові перенаправляти на ринок Євросоюзу додаткові обсяги газу завдяки повному використанню пропускної можливості Nord Stream. У зв’язку з цим Ґазпром міг ширше використовувати газогін Nord Stream 1 в обхід інших трубопроводів, що проходять через Польщу та Україну.

У грудні 2016 року польський уряд оскаржив рішення Європейської комісії у Суді ЄС, висуваючи ряд звинувачень щодо порушення принципу енергетичної солідарності та газової директиви. Польщу в суперечці з Єврокомісією підтримали Литва та Латвія, тоді як позицію Комісії підтримала Німеччина.

Європейський суд підтримав позицію польського уряду і визнав, що оскаржене рішення ухвалили з порушенням принципу енергетичної солідарності. На погляд Суду ЄС, Єврокомісія не вивчила наслідки, особливо для політики Польщі у сфері енергетики, перенаправлення на маршрут транзиту Nord Stream1/OPAL частини обсягів природного газу, раніше транспортованих газогонами «Ямал» і «Дружба», – наголошено у повідомленні МЗС Польщі.

IAR/Т.А.