Наімський: Перший блок АЕС побудують у Польщі до 2033 року
Уповноважений уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський PR24/MS

Наімський: Перший блок АЕС побудують у Польщі до 2033 року

Уповноважений уряду Польщі з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наімський додав, що протягом наступних 10 років побудують ще шість реакторів. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Уповноважений уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури Пьотр Наімський пояснив у ефірі Польського радіо, що атомні електростанції замінять вугільні електростанції. Міністр підкреслив, що це стабільні джерела енергії, оскільки вони завжди працюють, незалежно від погодних умов.

«Вони повинні будуватися паралельно з відновлюваними джерелами, які піддаються дії будь-яких погодних умов», – зазначив уповноважений уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури. За словами Пьотра Наімського, до 2043 року 20-25 відсотків виробництва електроенергії буде надходити з атомної енергетики.

«Це багато, це дасть нам разом із газовими електростанціями, які ми також повинні будувати паралельно, енергетичну стабільність та безпеку енергопостачання», – підкреслив міністр Наімський.

Уповноважений уряду додав, що перші реактори будуть встановлені на узбережжі Ґданська. Зараз розглядаються дві можливості розташування. І згодом буде обрана одна з них. Поки не відомо, чи це буде Жарновець чи Копаліно. «Ми вирішимо в останній момент», – сказав Пьотр Наімський.

IAR/Л.І.