Найцікавіші прикордонні міста Польщі, які варто побачити

Найцікавіші прикордонні міста Польщі, які варто побачити

Менше – не означає гірше. Сьогодні пропонуємо вам відправиться у подорож невеликими містами Польщі, розташованими неподалік українського, німецького, чеського та російського та білоруського кордону. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Ви, ймовірно, побували вже в Кракові та Варшаві, а можливо ще й до Вроцлава або Гданська встигли заглянути. А Згожелець чи Біловежа, чули про такі? Якщо ні, то ось чому варто туди поїхати.

Мрія романтика

Почнемо, мабуть, з південних областей. Отже, на кордоні з Чехією розташувався маленьке і на перший погляд непримітне містечко Глубчице. Воно може похвалитися не тільки багатою історією, а й старовинними будівлями в стилі бароко, готики та пізнього ренесансу. А якщо Ви любитель природу та  мальовничих краєвидів – в Глубчице не можна не закохатися – гірські та лісові масиви, маленькі польські села. Все чекає Вас.

Норвезькі коріння

Карпач – один з найпривабливіших гірських курортів у Польщі та у всій Європі. Близькість найвищої вершини Судецьких гір – Сніжки, привертає багато любителів гір до  Карпача. Однією з найзнаменитіших пам’яткою міста, безсумнівно, є Храм Ванг. Дерев’яний костел, побудований в 13 столітті, був перевезений в Карпач з Норвегії, з міста Ванг. Поруч з храмом знаходиться дзвіниця, яка за місцевими легендами, охороняє місто від сильних гірських вітрів.

Храм Ванг у Карпачу wikicommons

Місто на меридіані

З південного боку Згожелець оточений системою західних Судет, а з півночі – Йізерскими горами й передгір’ями. Цікаво, що місто розташовано на 15-му меридіані, за яким визначається центральноєвропейський час. Це також одне з небагатьох місць в Європі, яке знаходиться на території двох держав – Польщі та Німеччини. Німецька частина міста називається Герліц та славиться історичним старим містом з різноманітними кафе й пам’ятниками.

Вулиця Дишинського у Згожельці wikicommons

Місто Коперника

Фромборк, відомий як місце, де Микола Коперник жив і працював понад 30 років. Саме у цьому місті знаменитий астроном зробив свої революційні відкриття і написав роботу, яка змінила хід історії й науки. Він був членом фрамборского собору, в якому пізніше обладнав бібліотеку, обсерваторію та додаткове приміщення для зберігання астрономічних інструментів.

Сьогодні у планетарії Фромбоке можна послухати незабутню історію життя Коперника, спостерігаючи за зірками. Туристів чекає також великий вибір круїзів по мальовничій гавані Калінінградської затоки.

wikicommons

На порозі пущі

Біловіж – велике село чи маленьке місто, розташоване “на самому кінці Польщі”. Воно знаходиться на кордоні з Білоруссю, серед Біловезьких лісів. У самому центрі містечка розташований Палацовий парк, який зараз служить національним музеєм. Доглянутий сад, в витриманому англійському стилі, з численними лісами в околицях. Крім того, у місті збереглися церква Святого Миколая та будівля залізничної станції, побудованої спеціально для візитів Миколи II.