НАТО розпочинає навчання «Steadfast Defender 21»

НАТО розпочинає навчання «Steadfast Defender 21»

Понад 9 тис. солдатів візьмуть участь у навчаннях НАТО в Європі та США, які розпочнуться сьогодні, 12 травня. Навчання «Steadfast Defender 21» – це одні з найбільших цьогорічних маневрів, що мають перевірити здатність Альянсу стримувати ворога. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Перший етап навчань запланований у штабі та передбачає перевірку діяльності двох нових командувань НАТО: в німецькому Ульмі та американському Норфолку. Через тиждень розпочнуться морські навчання за участю 5 тис. осіб, 20 кораблів та 40 бойових літаків.

 

Завершальним етапом будуть наземні маневри в Румунії. «Там будуть проходити навчання 4 тис. солдатів сил швидкого реагування та майже 600 машин. Це маневри сухопутних військ у поєднанні із застосуванням артилерійського вогню», – заявив генерал Брайс Гудет з командування НАТО в Європі.

Загалом у навчаннях візьмуть участь понад 9 тис. солдатів, у тому й поляки, які приєднаються до сухопутної частини в Румунії. У такий спосіб НАТО хоче перевірити свої можливості стримування, бойову готовність солдатів та перевірити співпрацю армій із різних країн-членів Альянсу.

Навчання починаються місяць після чергової ескалації насильства на Донбасі, коли на кордоні з Україною з’явилися десятки тисяч російських солдатів. Паралельно в Європі зараз проводяться інші маневри, під проводом американців, під назвою «Defender – Europе 21». У них бере участь 28 тис. солдатів.