НАТО скасувало доступ до своєї штаб-квартири білоруським дипломатам
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, 31 травня 2021 року EPA/OLIVIER HOSLET

НАТО скасувало доступ до своєї штаб-квартири білоруським дипломатам

Це рішення пов’язане з подіями в Білорусі, яка примусила приземлитися літак компанії Ryanair та викрала опозиціонера Рамана Пратасєвича. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

НАТО скасувало дозволи на вхід до своєї штаб-квартири та військових командувань білоруським дипломатам. Повідомив про це генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберґ на пресовій конференції 31 травня.

Вважається, що це рішення пов’язане з нещодавніми подіями в Білорусі, яка примусила приземлитися літак компанії Ryanair та викрала опозиціонера Рамана Пратасєвича. Проте, очільник НАТО детальних причин не назвав. «Ми постійно контролюємо безпекову ситуацію в штаб-квартирі НАТО, й вирішили скасувати згоду на вхід працівникам з Білорусі. Підставою є вимоги безпеки», – повідомив Єнс Столтенберґ.

Білорусь не належить до НАТО, але є частиною партнерських програм Альянсу. Саме тому вже 23 роки має своє предстаництво ​​в штаб-квартирі в Брюсселі. Відтепер жоден білоруський дипломат не матиме права входити ані до будинку в Брюсселі, ані до командувань у Бельгії, Нідерландах та інших країнах у Європі та США.

Раніше НАТО засудило викрадення літака та арешт білоруського опозиціонера в аеропорту в Мінську. 31 травня очільник НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що це був замах на свободу слова, і закликав негайно звільнити Рамана Пратасєвича та його партнерку, яку разом з ним затримано в Мінську.

IAR/Н.Б.