НАТО запросило Швецію та Фінляндію вступити до альянсу
(Зліва направо у першому ряду) міністри закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу; Фінляндії Пекка Гаавісто та Швеції Анн Лінде підписали угоду про розблокування турецького вето на вступ цих країн до НАТО в присутності Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенеберґа (4-й); президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана (3-й); президента Фінляндії СEPA/Kiko Huesca

НАТО запросило Швецію та Фінляндію вступити до альянсу

Це стало можливим завдяки тому, що у вівторок Туреччина погодилася на приєднання цих двох країн до блоку. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

На саміті в Мадриді лідери країн НАТО запросили Швецію та Фінляндію приєднатися до Північноатлантичного альянсу. Це стало можливим завдяки тому, що у вівторок Туреччина погодилася на приєднання цих двох країн до блоку. Натомість Швеція та Фінляндія заявили про скасування ембарго на поставки зброї з Туреччини та пообіцяли налагодити тіснішу співпрацю в боротьбі з тероризмом.

Минуло лише декілька тижнів з моменту подачі заявок Швеції та Фінляндії на вступ до альянсу до їх затвердження. Наступним кроком є ​​підписання протоколів про приєднання країн до НАТО, а потім їх ратифікація. Ратифікація зазвичай триває близько року, але дипломати говорять, що і в цьому випадку процес буде пришвидшений, і альянс буде розширений найближчим часом. Фінляндія та Швеція після підписання протоколів зможуть брати участь у переговорах як спостерігачі, хоча й без права голосу.

Єнс Столтенберґ підкреслив, що це важливий крок, беручи до уваги загрозу з боку Росії.

IAR/Д.Ю.