ОЕСР позитивно оцінює польську економіку, та рекомендує деякі зміни
http://external.polskieradio.pl/files/eb27fc6e-d8a1-4ffe-8742-92b6d46bf09d.file

ОЕСР позитивно оцінює польську економіку, та рекомендує деякі зміни

Організація економічного співробітництва та розвитку рекомендує, зокрема, реформу податкової системи, інвестиції в науку та освіту і перегляд пенсійної реформи. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Під час зустрічі з журналістами заступниця генерального секретаря Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) Марі Ківініемі звернула увагу на позитивний стан польської економіки. 2017 року економічне зростання склало 4,6 відсотка. За прогнозами ОЕСР, у 2018 та 2019 роках воно досягне приблизно 4 відсотків. Як додала представниця ОЕСР, це результат корисної ситуації зовнішнього середовища, поліпшення в Єврозоні, свій вплив має також введена 2016 року програма допомоги сім’ям, які виховують дітей, «Родина 500 плюс», низький рівень безробіття та зростання заробітної плати.

Серед викликів для Польщі заступниця генерального секретаря ОЕСР Марі Ківініемі назвала, між іншим, збільшення витрат на дослідження та розвиток і проблему бідності людей похилого віку та старіння суспільства. «Ми знаємо з досвіду інших країн, що багато працівників виходить на пенсію так швидко, як це можливо. Пенсійний вік жінок є низьким, він дорівнює 60 років, порівняно з 65 в більшості країн ОЕСР. Низький рівень пенсії, порівняно із зарплатою осіб, які відходять з ринку праці, це ризик збільшення бідності на старість», – сказала Марі Ківініемі.

Організація економічного співробітництва та розвитку нагадує, що польський уряд зумів ущільнити податкову систему, зменшити дефіцит і профінансувати соціальні програми. Разом з тим, звертає увагу на потребу більшого фінансування інфраструктури, досліджень, охорони здоров’я та освіти.

Експерти оцінюють, що уряд повинен підготуватися до меншої фінансової допомоги в наступному бюджеті Європейського Союзу, рекомендують зниження ставки ПДВ, підвищення податків, пов’язаних із захистом довкілля та надання більшого значення прогресивному прибутковому податкові. Крім цього, дораджують модернізацію енергетики і відходження від вугілля, що вплинуло б на скорочення викидів вуглекислого газу та поліпшення громадського здоров’я.