Офіційно! Водіям з України дозволили відкривати візи прямо в Польщі
Фото ілюстративне https://facebook.com/bierunsprawy

Офіційно! Водіям з України дозволили відкривати візи прямо в Польщі

Міністерство закордонних справ оприлюднило розпорядження, яка передбачає можливість виготовлення польської візи для водіїв-далекобійників з України без необхідності виїжджати з Польщі. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на “Я в Польщі”.

Це розпорядження доступне у Віснику законів і набрало чинності з 30 серпня 2022 року.

Документом передбачено, що водії з України (а також Білорусі), які здійснюють міжнародні вантажоперевезення, зможуть подавати заяви на отримання польської візи, не виїжджаючи в Україну. Для цього треба легально проживати на території Польщі та працювати в фірмі, яка займається міжнародними автомобільними перевезеннями або в некомерційних міжнародних автомобільних перевезеннях. 

Разом з водіями-далекобійниками польську національну візу отримати в Польщі зможуть також українські пілоти цивільних повітряних суден та члени екіпажів повітряних суден, які офіційно працюватимуть у Польщі. 

Питанням видачі віз для водіїв далекобійників з України та Білорусі (й українських пілотів і членів екіпажів повітряних суден) займатиметься МЗС Польщі, щоправда, через посередника, яким буде приватна компанія. Та безпосередньо прийматиме документи на візи й видаватиме паспорти з готовими візами. За свої послуги посередник братиме з клієнтів сервісний збір. Тобто, діятиме така ж схема, як і у випадку з візовими центрами в Україні. Деталі, зокрема, хто і де прийматиме заяви на отримання візи та якою буде процедура подачі, слід очікувати незабаром. 

Нагадаємо, раніше Спілка транспорту та логістики Польщі неодноразово зверталася до уряду з проханням прискорити ухвалення рішення про оформлення віз, необхідних водіям з України для здійснення міжнародних перевезень для польських компаній, безпосередньо в Польщі. В противному випадку до кінця року кілька тисяч перевізників могли б збанкрутіти: вони мають замовлення та контракти, однак не можуть скористатися послугами великої кількості українських водіїв, у яких закінчилися візи.