Окружна прокуратура у Варшаві передала до суду обвинувальний акт проти Славоміра Новака
Славомір Новак Mateusz Włodarczyk/Forum

Окружна прокуратура у Варшаві передала до суду обвинувальний акт проти Славоміра Новака

Колишній міністр транспорту Польщі та голова Укравтодору відповідатиме за управління організованою злочинною групою, що діяла у Варшаві, Ґданську та Україні. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Речниця Окружної прокуратури у Варшаві Алєксандра Скшиняж повідомила Польське пресове агентство (PAP), що обвинувальний акт проти колишнього міністра транспорту було передано до суду у вівторок. Разом зі Славоміром Новаком у провадженні щодо міжнародної організованої злочинної групи, заснованої та очолюваної колишнім міністром транспорту, будівництва та морської економіки, були обвинувачені ще 14 осіб.

«Славоміра Н. обвинувачено у скоєнні 17 злочинів кримінального характеру, у тому числі у створенні та керівництві організованою злочинною групою міжнародного характеру, спрямованої на вчинення корупційних правопорушень та оплачуваного захисту», – наголосила прокурорка Алєксандра Скшиняж.

Згідно з висновками слідства, Славомір Новак, будучи головою політичного кабінету прем’єр-міністра та міністром транспорту та морської економіки, отримував фінансові вигоди в обмін на допомогу в отриманні вигідних посад і контрактів у державних компаніях. «У цій темі провадження, сума отриманих хабарів становить не менше 320 тис. злотих», – сказала прокурорка.

Крім того, в обвинувальному акті, Славоміра Новака звинувачують у підбурюванні лікаря Військово-медичного інституту у Варшаві видавати йому медичні довідки. Новак мав намір використати їх для виправдання своєї відсутності на роботі в Україні та засвідчення неправдивості в документі з метою легалізації джерела наявних коштів.

Крім Славоміра Новака, загалом, обвинувачено 14 осіб, у тому числі 3 громадян України та 1 громадянина Туреччини. «Звинувачення проти інших фігурантів стосуються, зокрема, участі в організованій злочинній групі, надання фінансової вигоди, відмивання грошей від скоєння злочинів, посилання на вплив та підтвердження неправди», – сказала прокурорка Алєксандра Скшиняж.

Під час слідства прокуратура наклала арешт на майно підсудних загальною вартістю понад 4,6 млн злотих. «У тому числі майно Славоміра Н. на суму приблизно 1,5 млн. злотих, забезпечуючи готівку на суму приблизно 500 тис. злотих та встановлючи обов’язкову іпотеку до 1 млн. злотих на нерухомість Славоміра Н., що знаходиться в Ґданську», – підрахувала представниця прокуратури.

«Разом із обвинувальним актом до суду надійшли заставні в ході провадження кошти у розмірі 506 200 доларів США, 530 200 євро та 30 тис. злотих, знайдені під час обшуку квартир, твори мистецтва. Також слідство вилучило розкішний Range Rover Velar, автомобіль, який на даний момент використовується прикордонниками для виконання завдань, пов’язаних із забезпеченням громадської безпеки», – зазначила Скшиняж.

Речниця Окружної прокуратури у Варшаві нагадала, що в середині липня прокуратура подала до суду обвинувальний акт проти Даріуша З., якого звинувачували в участі в організованій злочинній групі, заснованій та очолюваній Славоміром Н., у відмиванні грошей від корупційних правопорушень.

«Для окремої експертизи прокуратура виключила теми, які стосуються підозри у вчиненні податкових злочинів, а також платного захисту. Провадження у цій справі ведеться на стадії збирання доказів», – додала прокурорка.

Колишній міністр транспорту в уряді Дональда Туска перебуває під вартою з липня минулого року. Його затримали в Тримісті співробітники Центрального антикорупційного бюро.

У серпні ц.р. Апеляційний суд у Варшаві скасував рішення про тримання під вартою Славоміра Новака. Збережено лише запобіжні заходи свободи, такі як заборона на виїзд з країни, поліцейський нагляд та заставу на суму 1 млн. злотих.

PAP/Л.І.