PKP Intercity змінює правила перевезення для громадян України
Ілюстративне фото pxhere.com/CC0 Domena publiczna

PKP Intercity змінює правила перевезення для громадян України

Громадяни України, які приїхали до Польщі після 24 лютого, їздитимуть у потягах на загальних умовах з 1 липня. Безкоштовні квитки на деякі маршрути діятимуть до кінця червня. Про це повідомляє Upmp.news з посиланням на Польське радіо.

Безкоштовних квитків для громадян України на потяги PKP Intercity більше не буде. У компанії повідомили, що з 1 липня громадяни України, які приїхали до Польщі після 24 лютого, зможуть користуватись послугами перевізника на загальних умовах. Безкоштовні квитки на деякі маршрути діятимуть до кінця червня.

Громадяни України мають право їздити безкоштовно лише маршрутами “до” та “з” міст, розташованих на нашому східному кордоні, а саме: Холм, Дорогуськ, Люблін, Грубешів, Перемишль, Загуж, Ярослав та Ряшів.

Відразу після російської агресії проти України Міністерство інфраструктури оголосило, що всі громадяни України можуть безкоштовно користуватися поїздами PKP Intercity у другому класі, пред’являючи паспорт. Потім, у квітні, з’явилися додаткові критерії: необхідно було мати довідку про перетин українсько-польського кордону після 24 лютого 2022 року. Нарешті, у травні запровадили критерій сполучень, на яких можливий безкоштовний проїзд.

Постійно працює спеціальна гаряча лінія PKP Intercity українською мовою. Це спеціальний номер для громадян України, які хочуть отримати інформацію рідною мовою про розклад руху PKP Intercity та інші пасажирські теми. Гаряча лінія доступна сім днів на тиждень. Інформація також доступна на сайті PKP Intercity у двох мовних версіях – польській та українській.

IAR/Д.Н.